Спочатку портьєри використовувалися для оздоблення дверей, але пізніше стали корисним декоративним і практичним доповненням для вікон.

Отже, портьєри – це щільна тканина, призначена для ізоляції приміщення від сонячних променів, вітру і стороннього погляду. Сучасні портьєри регулюють потік сонячного світла, виключають огляд кімнати з боку вулиці і прикрашає віконний отвір, створюючи додаткове прикраса інтер’єру.

Портьєри повинні гармоніювати із загальним стилем приміщення. Дизайнери поділилися деякими секретами вибору портьєр:

  • Шовкові штори в класичному стилі виглядають чарівно і розкішно;
  • Класичний прованс ідеально підійде для високої вітальні, прикрашеній шторами з дрібним орнаментом;
  • Бавовняні і лляні портьєри добре будуть гармоніювати зі стриманим кантрі;
  • Для модерну треба підібрати оксамит, ріпак, сукно, за кольором – бордо або пастель.

Функціональні портьєри використовуються для захисту від сторонніх поглядів, захисту від вуличного шуму і пилу. Незважаючи на своє призначення, вони повинні збігатися по стилістиці з інтер’єром і нести особливу декоративну і естетичну функцію. Функціональні штори повинні мати певну щільність від 270 г/м2.

Односторонні і двосторонні портьєрні тканини, наявні в асортименті інтернет-магазину, повністю відповідають вимогам, що пред’являються в частині споживчих і естетичних властивостей. Для таких цілей добре підійдуть штори з щільного оксамиту, софта і жаккарда.

Декоративні портьєри повинні виконувати тільки декоративну функцію, тому тут на перший план виступають естетичні властивості: структура тканини, колір, малюнок, пошиття та фасон штор. Така тканина має добре драпіруватися, що не морщитися, добре закладатися в складки, буфи, плісе, волани та інші прикраси.

За методом забарвлення тканини портьєрні бувають однотонні і кольорові. Для тканин зі складною фактурою досить однотонної забарвлення, оскільки рельєфний малюнок або жаккард вже самі по собі будуть прикрашати тканину. Можливі й легкі варіанти – кольорові, призначені для теплої пори року.