Наше житло вимагає постійного захисту від несприятливих факторів зовнішнього середовища: вологості, перепаду температур, зносу. Щоб запобігти руйнуванню будівельних і оздоблювальних матеріалів, побутових поверхонь всередині приміщення, їх покривають лакофарбовими складами.

У спеціалізованих відділах можна знайти безліч різновидів криють засобів. Це фарби, лаки, просочення і грунтовки на основі смол або акрилових сполук. Останні набирають все більшої популярності за рахунок своїх переваг. Основна перевага акрилових (водоемульсійних) фарб – це їх екологічність.

Якщо ви віддаєте перевагу безпечній для здоров’я обстановці, то водні фарби – ваш вибір. На відміну від алкідних і тим більше нітроемалей, вони не випаровують шкідливі сполуки, небезпечні для людини і домашніх тварин. Це особливо актуально, коли в будинку знаходяться діти, чий організм сприйнятливий до отруйних речовин.

Акрилові фарби швидко сохнуть, що істотно скорочує час, відведений на ремонтні роботи. Досить однієї години, щоб покриття висохло, а через кілька годин воно остаточно набуває свої експлуатаційні якості.

До слова, масляні фарби сохнуть протягом доби, а повноцінно експлуатувати покриття можна тільки через 48 годин. Не можна забувати і про таку властивість акрилових складів, як пожежна безпека. Саме завдяки негорючості їх застосовують в лікарнях, школах, дитячих садах і громадських установах. Незайвим це буде і в звичайній квартирі.

Водоемульсійні фарби, як правило, випускаються в білому і Супербілий кольорі. Але в продажу є широкий асортимент кольорів, що дозволяють надати складу бажаний відтінок. Сучасні технології виробництва дозволяють випустити лише одну акрилову основу без білого пігменту.

Такий засіб можна заколеровать в будь-який яскравий відтінок (у випадку з білою фарбою забарвлення тяжіють до пастельній гамі), навіть в чорний колір. А це незліченна кількість можливостей для декору поверхонь і предметів інтер’єру.

Багато споживачів вважають за краще масляні фарби, так як вони вважаються більш зносостійкими. З цим твердженням важко посперечатися, але інноваційні формули дозволяють домогтися від водних складів дуже високих показників міцності, зносостійкості і еластичності. Сучасні алкідні покриття можна регулярно мити, вони витримують часту прибирання.

Виробники пропонують фарби з різними ефектами: матовий, шовковисто-матовий і глянсовий (найкраще піддається прибиранню). Акрилові склади показують кращі результати стійкості і покриваності на мінеральних основах (штукатурка, бетон, цегла), проте деякі виробники рекомендують їх і для дерева. Для досягнення оптимальних експлуатаційних якостей необхідно строго дотримуватися алгоритм і технологію нанесення.