Грунтовка – це суспензія наповнювачів і пігментів в сполучній речовині, яка є основою виконання всіх робіт з оздоблення, створюючи попередній (нижній) шар покриття і забезпечуючи надійне зчеплення кінцевого покриття з оброблюваною поверхнею.

Коли грунтовка висихає, утвориться однорідна за складом плівка з гарну адгезію до поверхні. Саме використання розглянутого складу зберігає лакофарбові матеріали, підвищує довговічність і міцність, а також зносо і вологостійкість кінцевого покриття.

Грунтовки поділяються на такі види:

  • склади під водорозчинні фарби;
  • склади під різні емалі.

Додатково грунтовки бувають особливі і універсальні. Грунтовка під емаль – суспензія різних наповнювачів і пігментів в пентафталевом або фталевого лаку. В якості розчинника для даного складу застосовується ксилол, уайт-спірит, сольвент або суміш перерахованих речовин. Основне призначення подібної продукції – грунтування дерев’яних і залізних поверхонь з подальшим їх покриттям за допомогою емалі.

Застосовується грунтовка під емаль в процесі здійснення як внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Утворюється після нанесення даного виду грунтовки покриття стійке до дії масел, води (і солоної в тому числі), до впливу навколишнього середовища і температурних змін.

Для нанесення грунтовки потрібна попередня підготовка основи (очищення від старого покриття, а також від пилу і забруднень). Дерев’яні поверхні потребують завчасне оштукатурюванні, а залізні – в очищенні від іржі і в знежирення.

Наноситься грунтовка під емаль розпилювачем, валиком або за допомогою кисті. Грунтовка під водну фарбу являє собою консистенцію латексів і синтетичних дисперсій зі спеціальними добавками. Склад відрізняється істотною покриваністю, використовується в процесі грунтування різноманітних поверхонь, розташованих усередині приміщення.

Універсальна грунтовка може наноситися практично на всі поверхні для підготовки їх до обробки клеєм, шпаклівкою і фарбою. Особлива грунтовка призначена для підготовки поверхні до обробки емаллю з певними характеристиками (наприклад, електроізоляційної або стійкої до випромінювання).