Герметик – це сучасний засіб для ремонту. Їх дуже багато і тому можна спокійно знайти потрібний варіант.

Акриловий герметик застосовується для внутрішніх робіт. Розрізняють водостійкий і Неводостійка. З другим слід бути обережніше, тому що він наноситься не на всі поверхні. Дозволено працювати з деревом, гіпсокартоном і сухими предметами. Він не має ніякого запаху, легко розчиняється у воді. Не можна наносити на предмети, які схильні до високих температур.

У водостійкого герметика безліч переваг. Він легко скріплюється з різними поверхнями, такими як бетон, цегла, плитка, лак або фарба. На вологі місця він не лягає, тому працювати з ним потрібно в сухих приміщеннях. Не схильний до перепадів температур. Він не боїться води і не вицвітає на сонці. До недоліків можна віднести те, що працювати з ним можна лише при відсутності дощу і не допускається його застосування в приміщеннях з підвищеною вологістю.

Силіконовий герметик – це найбільш поширений вид. Наноситься майже на всі поверхні. Він еластичний і не схильний до температурних перепадів.

У такого матеріалу різна колірна гамма. А все тому, що його не можна фарбувати або реставрувати. Розрізняють три види силіконових герметиків:

  • Нейтральний. Він здатний переносити високу температуру, тому його застосовують для систем опалення, а також для ремонту у ванній кімнаті та кухні. Не має ніякого запаху.
  • Кислотний. Він призначений для пластику, кераміки та дерева. Чим більше поверхня просочується їм, тим довше зберігається. Має дуже різкий запах оцту. При стиканні з металом, викликає корозію. Але, незважаючи на це, такі герметики є найпоширенішими і набагато дешевше нейтральних.
  • Санітарний. У його склад додається протигрибкова добавка, тому він не дає, поширяться цвілі на швах, залитих герметиком.

Силіконові герметики еластичні, легко скріплюються з будь-якими поверхнями і довговічні. Мінусами є те, що з ними не можна працювати у вологому приміщенні і їх забороняється фарбувати.

Поліуретановий герметик чудово підходить для зовнішніх робіт. Складається з синтетичного матеріалу, застосовується в багатьох галузях, а також здатний замінити гуму і пластик. Існує два види таких герметиків:

  • Однокомпонентні поліуретанові герметики. Часто їх використовують в домашньому господарстві. Він вважається кращим матеріалом для обробки стиків і швів, для роботи з покрівлею і для скріплення будь-яких предметів.
  • Двокомпонентні герметики. Складаються з не кількох елементів, які перед використанням потрібно змішати в певних пропорціях. Даний матеріал стає гумоподібним, після того, як затвердіє.

Такі герметики наділені безліччю переваг. Вони швидко схоплюються і еластичні. Здатні переносити механічні пошкодження, стійкі до вологи, ультрафіолету і перепадів температур. Зверху їх можна фарбувати будь-якою фарбою.

З недоліків виділяються такі: вміст шкідливих речовин, не витримує температуру вище 120°С. Також після відкриття упаковки, вкрай швидко втрачає свої якості.

Тіокол ​​- це речовина, що нагадує каучук. Тіоколові герметики мають двох або трикомпонентну структуру. Після того, як змішуються всі компоненти, виходить стійкий і еластичний матеріал. Але придатний для роботи він протягом двох годин.

З його допомогою закладають шви в бетонних або залізобетонних спорудах.

Дані герметики вологостійкі, не сприйнятливі до кислотам і впливу навколишнього середовища. Також вони швидко і якісно скріплюють предмети. Мають довгим терміном служби.

При роботі з таким видом герметиків слід застосовувати засоби захисту і використовувати приготовлену суміш в найкоротші терміни.

У  складі бітумного герметика знаходиться бітум і гума. Застосовують для ремонту покрівельних матеріалів, таких як черепиця або шифер, і гумових виробів. Також він використовується у вологих приміщеннях. Це єдиний вид герметика, який не вимагає підготовки поверхні. А все завдяки своїм клейким властивостям.

З переваг виділяються наступні: еластичність, стійкість до природних явищ, не схильний до корозії.

Але його заборонено використовувати для деяких видів пластмас, тому що може статися деформація. Легко розм’якшується при взаємодії з мінеральними маслами і не підлягає фарбуванню.