Вапняк відноситься до осадових гірських порід.

Більшу його частину становить кальцит, чия міцність знаходиться в межах від 400 до 800. Осадові породи з карбонатами – найчисленніші освіти в природі, їх частка серед інших осадових утворень становить понад 15%.

Вапняки є найбільш поширеними. Цей камінь застосовувався в будівництві багато тисячоліть тому. Пов’язано це було з тим, що вапняк дуже легко і просто обробляти, на відміну від граніту. До того ж, в давнину не існувало потужних машин, здатних дробити тверді породи. Тому практично всі споруди тих часів були зроблені з вапняку. Поряд з вапняком застосовувався і щебінь вапняний.

Кальцит утворився на дні древніх морів, що існували не один мільйон років тому, і вапняк здебільшого складається з останків мешканців морів. Цей камінь утворює пласти, які бувають зазвичай білими. Колір може змінюватися, якщо у вапняку містяться домішки різних мінералів або металів. Це можуть бути різні глини, залізо, кварц. Тоді вапняк набуває жовтий, сірий або червоний відтінки.

Характеристики щебеню вапняного

Щебінь вапняний і зараз є дуже популярним будівельним матеріалом. Його також активно використовують, як багато тисячоліть тому. Він універсальний і у нього достатньо багато переваг. Перш за все, він екологічно чистий, на відміну від того ж вторинного щебеню, який містить багато не завжди безпечних домішок. У нього також є особливі фізичні і механічні характеристики, які дозволяють застосовувати його в самих різних областях. Він стійкий до ударів і перепадів температур, і його часто використовують не тільки при зведенні нових будівель, але і при реставрації старих.

Крім таких якостей, як стійкість до ударів та морозів, у такого унікального будівельного матеріалу, як щебінь вапняний, є ще гідності. Його відрізняє низький ступінь насичення і водою і поглинання її, тобто він практично не пропускає і не вбирає опади з атмосфери. Тому багато що збереглися до наших днів вдома з вапняку виглядають майже як нові.

У порівнянні з щебенем гранітним, вапняний володіє невисоким насипним коефіцієнтом. Цей коефіцієнт означає, що для того, щоб приготувати бетон, вапняку потрібно менше, ніж граніту.

У вапняного щебеню низька радіоактивність. Низька її ступінь пояснюється тим, що таке природне утворення як вапняк, формувалося на дні морів, досить далеко від місць залягання руд, що містять уран. Щебінь вапняний володіє відмінними сполучними властивостями і високими показниками по рівню лещадністю. Це якість відіграє велику роль серед інших властивостей і характеристик щебеню.

Лящадність визначається за формою зерен, і найоптимальнішими вважаються зерна, чия форма схожа на куб. Такий щебінь розподіляється рівномірно, не залишаючи зайвих пустот. Таким чином вся конструкція стає міцнішою.