У журналах ванна завжди виглядає як пишний салон.

Блиск і лиск, будь-яка тонкість на своєму місці, з вікна не забороняється милуватися природними красотами. Є місце буквально всьому, ванна зовсім не ванна, а маленька квартирка.

А що ж найчастіше зустрічається в реальності? Звичайний стандарт – 3-5 кв. метра, однак якщо дизайнер досвідчений, і знає толк у своїй справі, він і з цієї кімнати здатний зробити рай. І пора вам розкрити секрети і прийоми, які допоможуть зробити з ванни щось досконале.

Ремонт ванної кімнати і туалету краще відразу якісно зробити “під ключ”. Так як в даному випадку у вас буде можливість внести всі необхідні корективи і максимально оптимізувати наявний простір.

Коригування і розподіл сантехніки продиктовано проблемами з трубопроводом, розташуванням стояків, різних вигинів, розводкою труб. Встановиш правильно сантехніку – виграєш місце.

Збірка трубопроводів можлива в невисоких цоколях, а саме в прилеглих стінах. Саме це скорочує час, і витрати. У свою чергу цокольні елементи можуть викладатися, обклеювати універсальними водонепроникними матеріалами.

Роздільниками простору можуть бути і більш функціональні предмети. Якщо врахувати всі нюанси, то в кутку, ну або в іншому місці ванної кімнати, можна завжди знайти місця для ванни і пральної машини.

Кутова душова кабінка або душ, відокремлений сантехнічної перегородкою (докладніше тут), дозволяє оптимізувати простір на мінімальній площі. А що стосується ванни, то зовсім в крихітних ваннах можна обмежитися тільки душем.

Звичайно, всім хочеться мати в своєму розпорядженні весь набір необхідної сантехніки, але місце в маленькій ванній кімнаті обмежена, тому доведеться задовольнятися тільки найнеобхіднішим сантехнічним обладнанням.

Якщо говорити про зовнішній вигляд ванної кімнати, то колір у ванній задають в основному для підлоги та стін плитка. І в якійсь мірі сантехнічне обладнання.

Хочеться відразу відзначити, що для невеликої ванни рекомендовані тільки світлі тони, так як темні роблять її візуально менше, а ми як раз цього і намагаємося уникнути.

Світло теж повинен бути в розумних кількостях, не треба нам студій залитих зайвим світлом, потрібна звичайна ванна кімната. Тому цілком підійде пара світильників і одна основна лампа.