Як правило, підлога – найхолодніша зона в будинку. Останнім часом, з розвитком і доступністю систем опалення, популярністю почала користуватися електрична тепла підлога.

Він недорогий, простий в монтажі та експлуатації, безпечний і надійний. Правильний підбір обладнання – половина успіху, в парі з правильним якісним монтажем гарантує термін служби теплої підлоги десятки років.

Одним з обов’язкових умов пристрою підігріву підлоги є утеплення підлоги. Утеплення підлоги – це не тільки запорука комфортного проживання, але також економія електроенергії і шумоізоляція.

Якісна робота по утепленню підлог передбачає знання основних технологій і правил прокладки матеріалів. Нижче представлені найбільш часто вживані матеріали утеплення підлоги.

Пінопласт

Найчастіше даний тип утеплення використовується для бетонних підлог, оскільки для бетону важливі такі властивості, як стійкість до механічних впливами і вологості, мала товщина.

Зазвичай передбачається використання листів плитного пінопласту (середня товщина – 10 см). Спершу слід провести вирівнювання стін, для чого використовується монтажна піна.

У разі якщо самі підлоги також мають нерівності, здійснюється добірка пінопласту різної товщини відповідно до відхиленнями поверхні.

Сама схема досить проста: дюбелі підбираються, виходячи з параметрів самого пінопласту, утеплювач «приміряють», просвердлюючи пази, далі лист знімається для поглиблення отворів.

При необхідності пінопласт вирізається відповідно до контурами статі, робота завершується оштукатурюванням поверхні.

Керамзит

За умови, що підлога вирівняний, на його поверхню засипають керамзит товщиною близько 20 см. Товщина шару не фіксована, може бути обрана виходячи з особистих потреб, але не може становити менше 10 см, в іншому випадку теплоізоляційна функція буде мінімальна.

Керамзитного покриття повинне бути поділено металевими балками на рівні частини з метою уникнення порушення рівномірності шару.

Гідроізоляція досягається прокладкою шару поліетилену, далі йде бетонна стяжка, яку важливо здійснювати гранично акуратно і рівно.

Даний вид утеплювача можна укладати як вручну, так і за допомогою спеціальної установки і дозатора.

Другий варіант кращий, оскільки збільшує шанси на рівномірне покриття всіх ділянок підлоги і гарантує меншу витрату матеріалу (різниця в 50% все-таки істотна).

Шару ековати передує етап пароізоляції, який досягається використанням крафт-паперу з рівномірними отворами.

Пінополіуретан

Даний матеріал має ряд переваг: невелика товщина шару, відсутність швів, міцність, довговічність. При утепленні пінополіуретаном виключається накладення гідроізоляційного шару, оскільки сам матеріал не пропускає вологу.

Крім того, легкість покриття дозволяє впоратися з роботою протягом дня. Але найголовніше його перевага в тому, що, не виділяючи ніяких випарів, він є абсолютно нешкідливим для оточуючих, утворення цвілі з ним також не страшно.

Склад готується безпосередньо перед проведенням робіт, а після висихання суміші здійснюється тільки кінцева стяжка.

Досягти утеплення підлог також можна завдяки мінвати, изолона (або пенофола), пенопостірола.

Способів безліч, проте для того, щоб якість утеплення задовольняло запитам, а термін служби був максимальний, слід здійснювати попередній аналіз (як наявного матеріалу, так і передбачуваних навантажень), іноді і інженерний прорахунок, а також чітко слідувати правилам і інструкціям.

Гарне утеплення в парі з системою “тепла підлога” створять особливий, комфортний для життя мікроклімат. Експлуатація такої системи опалення не завдасть клопоту і не спричинить великих витрат навіть в лютий мороз.