За останні кілька років особливу популярність набуло таке покриття для підлоги, як ламінат.

Воно має всі необхідні характеристики зносостійкості, має привабливий зовнішній вигляд, доступну ціну і широкий асортимент кольорів, що чудово підходять під будь-який інтер’єр. Але при виборі ламінату важливо враховувати безліч нюансів, про які покупці найчастіше забувають, орієнтуючись лише на зовнішній вигляд та ціну. Тому слід прислухатися до порад досвідчених майстрів, і тоді покриття для підлоги буде служити довго.

Найважливішими критеріями вибору ламінату стануть такі:

  1. Клас зносостійкості. Клас 31 підходить для спальні, залу чи кабінету. Клас 32 може укладатися на кухні та в коридорі, а також у дитячій кімнаті та у вітальні. Клас 33 стане найкращим рішенням для ванної кімнати, коридору або кухні.
  2. Товщина дошки. Тонкий ламінат не стримуватиме звуки і згодом може пошкодитися. Оптимальною завтовшки для житлових приміщень є 10 мм.
  3. Відтінок. Найчастіше освітлення в магазині не зовсім відповідає тому освітленню, яке буде у вашому будинку, тому колір ламінату спотворюватиметься. Якщо є можливість, рекомендується взяти пробники дошки та оцінити їх у квартирі.
  4. Вологостійкість. Ламінат не особливо любить воду, тому якщо ви плануєте часте вологе прибирання, то слід підбирати дошку з цим параметром.
  5. Тип з’єднання. Є два варіанти – «клік» та «лок». “Клік” з’єднується спеціальними замками, а “лок” передбачає вбивання ламелів ламінату один в одного.
    Також обов’язково слід орієнтуватися на якість ламінату.

Підлогове покриття піддаватиметься експлуатаційним навантаженням щодня, а отже слід довіряти лише перевіреним виробникам та відомим брендам. Не заощаджуйте на підкладці, вона гарантує рівний і правильний розподіл ламінату по підлозі. Правильно заміряйте площу приміщення перед покупкою ламінату, можливо кілька дощок доведеться підрізати. Попередньо перед укладанням ламінату слід вирівняти підлогу, якщо є така потреба. Чим краще буде обраний вами ламінат, тим довше він прослужить без пошкоджень і радуватиме рівною підлогою та привабливим зовнішнім виглядом.