Нарешті ви підійшли до того етапу ремонту, коли стіни пофарбовані, підлога настелена, світло горить і вже майже час заносити меблі. Залишилося тільки придбати та встановити двері. Сьогодні ми розповімо докладніше на цю тему. Залишайтеся з нами!

За конструкцією міжкімнатні двері бувають:

  1. Щитові чи каркасні. Складаються з жорсткого каркаса, накладок та наповнювача.
  2. Царгові. Двері-конструктор, які збираються з вертикальних стійок і горизонтальних брусків – царг.
  3. Фільончасті, або фрезеровані. Прикрашені тонкими декоративними рейками – фільонками.
  4. Погонажні. Двері з великою скляною вставкою, яка займає більшу частину площі.

Відрізняються і оздоблювальні матеріали: це може бути масив, шпон, МДФ або скло.

Нарешті, існують різні способи відчинення дверей: розстібний, розсувний і складаний. Останні два варіанти підійдуть для приміщень, де потрібно заощадити місце.

Декоруються двері по зовнішніх поверхнях натуральним шпоном, ламінатом, плівкою ПВХ або іншими оздоблювальними матеріалами. Відповідно до конструкції в полотні може бути вирізаний отвір будь-якої конфігурації під скління. У місцях встановлення скла та монтажу багету каркас дверей посилюється, як і в зоні встановлення дверної ручки.

Вирішуючи питання, які міжкімнатні двері краще вибрати для квартири, не можна забувати про дверну коробку. Вона не тільки виконує функції несучого силового елемента, що утримує полотно і забезпечує щільне замикання дверей, але і служить основою зовнішньої декорації дверного отвору.

За своєю конструкцією коробки поділяються на звичайні та телескопічні. Перші є прямокутниками з бруса, міцно закріплені в стіні за допомогою дюбелів або анкерних болтів. Лиштва та інші декоративні елементи кріпляться до них клеєм, шурупами або цвяхами без капелюшків.