Далі поговоримо про вологостійкість ламінату.

Вологостійкість ламінату

Вологостійкий ламінат особливо актуальний в сім’ях з дітьми, так як всіляких казусів в цих випадках набагато більше. Незамінне вологостійке покриття та на кухні.

А ось стелити ламінат у ванній кімнаті, навіть вологостійкий, не найкраще рішення. Від постійного впливу вологи він довго не прослужить, краще придбати плитку з ефектом “під дерево”, якщо важливі естетичні характеристики.

Найважливішою частиною покриття, яка протистоїть волозі, є HDF-плита. Чим вона буде щільніше, тим краще буде ступінь вологостійкості, і тим міцніше будуть тримати замки.

Вологостійкість також вище у ламінату, який збирається клейовим способом, так як в цьому випадку не залишається ніяких щілин, але часткова заміна такого покриття неможлива.

Альтернативний варіант – водостійкий замковий ламінат з замками складної форми або з полімерними вставками. Таке покриття якийсь час не буде вбирати пролиту на нього воду.

Крім того, важлива і товщина підлогового покриття. Найкраще купувати ламінат товщиною не менше, ніж 8-12 мм. Його і укладати простіше і звукопоглинання у нього вже на порядок вище.

Дизайн ламінату

Тут все залежить від ваших уподобань, а асортимент такий, що вам буде з чого вибрати. Зараз можна підібрати дизайн під будь-який стиль інтер’єру.

Що стосується класичного ламінату, то він імітує паркет, який є унікальним за своєю структурою. Таким чином кращим ламінатним покриттям вважається те, в якому мінімум повторюваності малюнка і реалізована реалістична фактура дерева.

У європейському ламинате повторюваність коливається від 1: 6 до 1:60 (Quick Step). У китайського ламінату все набагато прозаїчніше – малюнок-імітація з повторюваністю 1: 3.

Дуже привабливо виглядає в інтер’єр ламінат з фаскою. Така підлога виглядає дорожче і візуально ближче до натурального дерев’яному покриттю. Плюс цього термін служби такого ламінату довше.

Виробник ламінату

Найбільш відповідальними і кращими виробниками, звичайно ж є європейці. Один з показників якості, це входження виробника в EPFL. В цьому випадку, що прописано на етикетці, тим якостям і буде відповідати товар, який знаходиться всередині упаковки.

Виробники не входять в дану асоціацію можуть написати на етикетці абсолютно будь-яку інформацію. І в підсумку ви купите ламінат 32 класу, а на ділі він не дотягне і до 21 класу. Так що будьте уважні.

Найкраще зупиняти свій вибір на бельгійських, німецьких австрійських і французьких виробників, тоді ви точно можете бути впевнені, що купуєте товар гідної якості.

І на завершення ще кілька якісних показників:

  • вартість не нижче 200 грн;
  • маркування повинно містити повну інформацію без помилок і скорочень;
  • колір зворотного боку повинен бути приємним бежевим, у китайського ламінату він найчастіше коричневий (хоча деякі азіатські виробники вже переходять на бежеву виворіт, так що акуратніше);
  • у китайських виробників особливий розмір 1215ммх12, 3мм, ці розміри повинні вас насторожити.

Будьте дуже уважні при виборі ламінати і тоді ви без праці придбаєте якісне підлогове покриття, яке буде вас вірою і правдою служити не одне десятиліття.