У кімнатах з похилим дахом встановлюють вікна мансардного типу. Хороша світлопропускна здатність таких рам дозволяє поліпшити природне освітлення простору. Крім того, їх можна відкривати для мікрощілинного провітрювання.

За своїми конструктивними особливостями вікна бувають карнизними, балконними, похилими з нижнім елементом і стандартними, які складаються з рами і однієї поворотної стулки. Звичайні конструкції мають прямокутну або квадратну форму. Саме їх найчастіше використовують для установки в житлових приміщеннях.

Облямовують мансардні вікна дерев’яними панелями, прикритими від впливу клімату мідними або алюмінієвими вставками (окладами). Їх не видно на відстані, оскільки з двох сторін елементи приховані покрівлею. Оклади використовуються як для запобігання дерев’яних елементів, так і для стоку дощової води.

За способом їх розташування виділяють 3 види мансардних вікон:

• горизонтальні;
• вертикальні;
• комбіновані.

Велику популярність останнім часом набули моделі з дистанційним управлінням, додатково оснащені датчиком дощу. Вікна подібного типу встановлюють в тих приміщеннях, де вікна розташовані дуже високо. Дистанційне керування дозволяє відкривати і закривати вікна, опускати жалюзі, регулювати висоту рулонних тканинних штор. Такі полотна використовують на мансардних вікнах для створення відповідного рівня освітлення.

У приміщеннях з підвищеною вологістю до облаштування віконних конструкцій пред’являються особливі вимоги. Вони повинні бути стійкі до вологи і володіти хорошими теплоізоляційними характеристиками. В іншому випадку через накопичення конденсату ці рами будуть швидко зношуватися. У ванних, басейнах і приміщеннях пралень тощо встановлюють мансардні вікна з ПВХ. У комплект вироби входять також жалюзі і москітні сітки. Щоб уникнути протягів, в глибину віконного отвору монтують укоси. А для того, щоб рами не протікали, виконують їх гідроізоляцію. У склопакетах встановлюються загартовані міцні скла, несприйнятливі до ударів і механічних навантажень.

Багатофункціональність вікон мансардного типу забезпечує можливість використання їх в якості елемента аварійного виходу на дах. При грамотному проектуванні оригінальна форма рам послужить додатковим декором будинку або котеджу. Всередині приміщення мансардні вікна створять атмосферу домашнього затишку і комфорту.