Невід’ємна частина інтер’єру квартири – міжкімнатні двері, які є одночасно практичним і декоративним предметом в будинку. Конструкції встановлюються в житло на етапі ремонту і підлягають заміні при подальшій обробці приміщення. Правильно обрані вироби органічно вписуються в стиль, в якому виконаний інтер’єр. Крім естетики, якісні конструкції справно виконують покладені на них завдання.

Основні вимоги до міжкімнатних дверей

Затишне і комфортне житло неможливо без дверей і перегородок. Підбір відповідних за зовнішнім виглядом міжкімнатних дверей, які виконують свої функції – непросте завдання. Кращим варіантом є конструкції, що володіють оптимальним поєднанням ціни і якості.

Більшість сучасних квартир мають різні функціональні зони. Навіть в апартаментах з вільним плануванням за допомогою спеціальних елементів розмежовується простір на певні ділянки – робоча зона, обідня і для готування, зона відпочинку, не кажучи вже про інтимні куточках типу ванної та туалету.

Тому, незважаючи на те, що міжкімнатні двері не несуть серйозної захисної функції, на відміну від вхідних конструкцій, вони не менш важливі і затребувані в квартирі. Традиційні орні, розсувні і складні перегородки, двері з обертовим механізмом візуально розділяють простір і обмежують вільне переміщення з однієї кімнати в іншу.

Виробники випускають різноманітний модельний ряд конструкцій з різних матеріалів. Функціональність, практичність і ціна залежить від того, з якої сировини виготовлено двері – скла, деревини і її похідних, пластика або навіть алюмінію.

Основне завдання в межах квартири для міжкімнатних конструкцій – захист від шуму. Сучасні і старі будинки і так страждають від поганої шумоізоляції, тому внутрішні конструкції повинні забезпечувати максимальний комфорт і допомагати дотримуватися тиші в відгородженому просторі. Особливо ця функція актуальна для робочої зони (кабінету або бібліотеки), дитячої кімнати, спальні. Установка міжкімнатних дверей на кухні вже не користується популярністю, в цьому місці можна обмежитися розсувними перегородками (двері-купе або складаються за принципом гармошки). Захист від проникнення запахів із зони приготування їжі забезпечує витяжка.

Крої звукоізоляції, конструкції повинні бути:

  • стійкі до механічних пошкоджень (важливий показник при наявності домашніх тварин);
  • вологи і температурних перепадів (слід враховувати при монтажі конструкції в санвузлі);
  • оснащені якісною фурнітурою (забезпечує комфорт і зручність експлуатації).

Як вибрати «правильні» двері? На що звертати увагу?

Збираючись придбати міжкімнатні двері в квартиру насамперед необхідно визначитися з габаритами і формою дверних прорізів. Якщо виміри свідчать від нестандартних показниками, можна вибрати виготовлення конструкцій на замовлення.

Після цього, підбір елементів повинен здійснюватися з урахуванням експлуатаційних і декоративних якостей. Вдало включені в інтер’єр вироби будуть радувати око і додадуть затишку в приміщення.