М’які вікна – зручні вироби, які здатні замінити стаціонарне скління для різних вуличних будівель. Їх роблять з полівінілхлоридної плівки, поліуретану, поліестеру.

Властивості м’яких вікон

М’яке скло завоювали популярність завдяки цілому ряду позитивних якостей:

 • Стійкість до деформації.
 • Доступна вартість.
 • Безпека. Користуючись цими виробами неможливо поранитися, до того ж вони не токсичні.
 • Простий і швидкий монтаж і демонтаж. Зняти і встановити покриття можна самому.
 • Гарний зовнішній вигляд.
 • Тривалий період використання. При правильному монтажі та догляді ці вироби здатні прослужити до 10 років.
 • Стійкість до перепадів температури. Вони витримують до -40 градусів і нагрів до 60 градусів.
 • Простий догляд. Досить змивати з полотен пил і бруд за допомогою звичайного засобу для посуду або рідкого мила, а також садового шланга. Ніяких щіток і ганчірок!
 • Можливість використовувати полотна круглий рік.
 • Надійний захист від вітру, дощу, снігу, а також комах і сміття.
 • Функціональність. Гнучке скло використовується в заміських будинках, на дачах, в ресторанах і кафе, на складах, торгових павільйонах, для альтанок і терас.

З яких матеріалів роблять гнучке скло?

Для виготовлення цих виробів використовуються міцні прозорі синтетичні матеріали. Вони стійко переносять вплив навколишнього середовища, перепади температури.

Таким вимогам відповідають три матеріали: полівінілхлорид, поліестер і поліуретан.

Полівінілхлорид (ПВХ)

Цей матеріал буває прозорим або частково прозорим. Він пластичний, відрізняється високою зносостійкістю. Також він стійко переносить вплив ультрафіолету, морозу, опадів.

На холоді стає трохи жорсткіше, а в жарку погоду пластичнее. На поверхні ПВХ-плівки не з’являється цвіль і грибок. Полівінілхлорид відноситься до нетоксичним матеріалами.

Ще одна з переваг ПВХ – здатність не підтримувати горіння, тому цей матеріал добре підходить для використання в альтанках, розташованих поруч з мангалами.

Поліестер

Поліестер – міцний довговічний матеріал. Він стійко переносить вологу, ультрафіолет, є еластичним і гнучким, стійким до впливу на розрив.

Його можна фарбувати в різні кольори, завдяки чому легко підібрати колірне оформлення до будь альтанці, балкону або літнього майданчика кафе.

Найчастіше гнучке скло з поліестеру використовується зі спеціальним валом, на який воно намотується для закриття або відкриття вікна. Як кріплення таких полотен використовуються ремінці.

Поліуретан

Цей матеріал тонше ПВХ, але в міцності йому не поступається. Поліуретан дуже еластичний, тому його складно пошкодити або порвати. Він добре витримує температурні перепади і зберігає свої властивості в спеку і в мороз.

Ультрафіолетові промені поліуретан не пропускає, але на ступінь освітленості приміщення це не впливає. В альтанці або на балконі завдяки гнучким вікнам з поліуретану завжди комфортний мікроклімат, незалежно від погоди на вулиці.

З усіх цих видів матеріалів найпопулярніші ПВХ. Більшість виробників м’яких вікон роблять свою продукцію саме з нього, використовуючи полотна товщиною 500 або 700 одиниць.

Висновок

Всі три матеріалу мають практично однакові характеристики і в рівній мірі підходять для виробництва гнучких вікон.

Полотна з полівінілхлориду мають велику товщину, тому їх частіше використовують для станцій технічного обслуговування автомобілів, складських приміщень, ангарів та інших виробничо-промислових приміщень.

Для побутового використання використовуються як ПВХ, так і поліуретан і поліестер.