Плиткові оздоблювальні матеріали сьогодні широко застосовуються у створенні інтер’єрів. Коректне укладання плитки багато в чому залежить від ступеня професіоналізму фахівця з опоряджувальних робіт.

Затирка швів плитки має не менш важливе значення. За допомогою неї можна замаскувати невеликі неточності в укладанні. Але неправильно зроблена затірка зруйнує навіть ідеальну роботу профі.

Класифікація затирки для швів

Сьогодні на ринку представлений широкий асортимент затирочних сумішей. Однак всі вони можуть бути розділені на два великі класи:

  • суміші на основі цементу;
  • епоксидні суміші.

Цементні суміші найбільш прості в застосуванні. Після того, як суміш була приготовлена ​​відповідно до інструкції від виробника на упаковці, можна перейти безпосередньо до затірки (за умови, що плитка вже підготовлена ​​- очищена).

Після нанесення затірки шпателем, необхідно почекати від 20 до 30 хвилин в залежності від виробника суміші і залишки на кахлі прибрати за допомогою спеціальної терки з поролону.

Пам’ятайте! Прибирати непотрібні залишки необхідно по діагоналі. В іншому випадку, Ви витре всю затірку з швів.

Епоксидна затирка: найкращий вибір для промислових приміщень

Затирання на основі епоксидних затверджувачів застосовуються в більшості випадків в тих приміщеннях, де середовище особливо агресивна.

Приготування суміші відбувається шляхом змішування двох компонентів. При бажанні Ви можете додати в суміш фарбу для найкращої сполучуваності з інтер’єром.

Крім зазначених компонентів в суміші вже присутній кварцовий пісок. Він є єдиним наповнювачем, в той час як сама епоксидної смоли виступає виключно в ролі сполучної ланки.

Необхідно пам’ятати, що епоксидна затирка застигає швидше, ніж цементні аналоги.

По закінченню двох діб, затірку зазначеного типу не видалить жоден існуючий розчинник.