Останнім часом все частіше в якості оздоблювального матеріалу використовують декоративну штукатурку. З її допомогою створюють рівні поверхні і неймовірні малюнки. Не менш актуальна декоративна штукатурка в туалеті і ванній кімнаті.

Купити її можна в будь-якому великому будівельному магазині. Тільки слід розбиратися в її видах, від яких залежить термін служби і якість покриття. У статті наведені приклади популярних видів штукатурки, з яких ви можете вибрати той варіант, який підійде вам за ціною та способу нанесення.

Позитивні і негативні моменти оздоблення декоративною штукатуркою

Всього кілька років тому обробка туалету і ванної кімнати представляла труднощі через підвищеної вологості, яка спостерігається в цих приміщеннях. Сучасні варіанти оздоблювальних матеріалів пропонують найширший асортимент, серед яких декоративна штукатурка для туалету та ванної кімнати є найбільш прийнятною.

Для вологостійкості в декоративну штукатурку додають акрил і спеціальні добавки. Завдяки їм обробка в процесі експлуатації зберігає свій зовнішній вигляд і не піддається температурним коливанням.

Переваги декоративної штукатурки

Завдяки особливому складу декоративна суміш поглинає вологу і пар з повітря, коли її відсоток перевищує стандартний рівень. При сухому повітрі штукатурка здатна віддавати вологу, стабілізуючи рівень вологості. Ці властивості відсутні у кахельної плитки, яка є традиційним матеріалом для обробки туалету.

Простота в догляді. Поверхня декоративної штукатурки можна відчищати за допомогою щітки і миючих засобів. Тим більше що відповідно до сучасною технологією поверхню після нанесення декоративної штукатурки необхідно обробляти антистатичними розчинами, які перешкоджають осіданню пилу і бруду.

Мінуси декоративної штукатурки

Найперше якість, чому багато хто відмовляється від покупки декоративної штукатурки – висока ціна робіт. Якщо ви не є професіоналом обробки, то доведеться наймати обробників, послуги яких коштують приблизно стільки ж. Скільки і ціна матеріалу.

Якщо ви вирішите позбутися від обробки у вигляді декоративної штукатурки в туалеті, то доведеться приготуватися до курному процесу. Це теж можна віднести до мінусів.
Типи декоративної штукатурки

Різні види штукатурки мають свої відмінні характеристики. Тому вибираючи, слід звертати увагу саме на цю рису обробки.

Силікатна штукатурка

Це один з найбільш міцних видів оздоблювального матеріалу цього виду. Термін її експлуатації складає до 60 років. Вона проводиться на основі силікатів, які надають обробці високу вологостійкість і паропроникність. Вона стійка до спалаху і розповсюдженню грибка. Всі ці властивості необхідні для створення комфортної атмосфери в санвузлі.

Мінеральна штукатурка

Завдяки паропроникності матеріал відмінно зарекомендував себе в якості декоративного оздоблення ванних кімнат і санвузлів. Вона підтримує нормальний мікроклімат в цих приміщеннях. Оздоблення способу зберігати свої якості протягом 30 років.

Акрилова штукатурка

За своєю структурою пластичний матеріал, який після засихання має підвищену вологостійкість. Служить до 50 років.

Як наносити декоративну штукатурку?

Процес штукатурення стін в туалеті нічим не відрізняється від стандартної внутрішньої обробки стін. Відмінність використання можна побачити тільки на останньому етапі обробки, а саме під час нанесення вирівнюючого шару з гидроїзолірующимі властивостями. Його наносять різними способами.

Однорідно-шорстка поверхня

Для створення поверхні, схожою на шкіру з дрібними пухирцями використовують поролонову губку, віник або зім’ятий папір, загорнуту з поліетиленовий пакет. Особливість процес – завершальний шар наноситься по сирій поверхні.

Борозниста поверхня

По свіжому шару виконується продавлювання шпателем рівних смуг. В процесі якого створюється імітація цегляної або кам’яної кладки.

Борознисто-шорстка поверхня

Основу робочого розчину розбавляють великі фракції, елементи якої створюють на поверхні великі борозни. Розчин розтирається стандартної теркою в вертикальному або горизонтальному напрямку. Тим самим утворюються характерні борозни.

Поверхня з венеціанським малюнком

Це найскладніший варіант обробки декоративно штукатуркою з існуючих. На стіни наносяться шари суміші, які мають різні відтінки. Готова поверхня піддається послідовної затірки і скоблению. Тим самим створюється відчуття імітації природного кам’яної кладки.

Лесуюча поверхня

Оздоблення заворожує своєю незвичайною фактурою і ефектом старовини. Створюється розмитий фон.

Флокове покриття

В результаті створюється імітація мозаїчної плитки.

Особливість нанесення штукатурки

Технологія нанесення декоративної штукатурки в туалеті нічим не відрізняється від аналогічного процесу в інших кімнатах. Існує кілька нюансів, на які потрібно звернути увагу в першу чергу.

Стіни у ванній слід прогрунтувати кілька разів з усією ретельністю. Розчин додає поверхні фортеця і захищає від проникнення вологи. Після першого шару слід дочекатися його повного висихання. Другий шар наноситься безпосередньо перед використанням штукатурки. Найкраще для такої обробки використовувати ґрунтовку з кварцовим піском. Завдяки його змістом, зчеплення з декоруємої поверхнею збільшується в кілька разів.

Після утрамбовки грунту наноситься штукатурка і створюється рельєф. Для цього використовують готові штампи або звичайний шпатель.

До повного засихання штукатурки потрібно не менше 72 годин. Якщо є можливість відмовитися від використання санвузла, краще збільшити термін висихання до тижня. За цей час склад повністю полімеризується і придбає необхідні характеристики.