З настання весни починається гаряча пора для багатьох любителів присадибних ділянок. Серед переліку робіт особливе місце відводиться турботі про майбутній урожай. Можна придбати обладнання для автоматичного поливу, яке спростить процедуру поливу.

Правила для систем поливу

Щоб отримати очікуваний ефект від своєчасного зрошення зелених насаджень, важливо проводити його після закінчення робіт з благоустрою ділянки. Існує три види системи автономного поливу зі схожим механізмом дії:

  • дощувальні;
  • точкового (прикореневого) поливу;
  • внутрипочвенного зрошення.

У всіх вода надходить в зони поливу по трубах з джерела самопливом або за допомогою насоса. При створенні системи не рекомендується використовувати в якості джерела природні водойми. Навіть в візуально чистої води може проживати велика кількість мікроорганізмів, включаючи водорості, в подальшому це може привести до поломки і виходу з ладу частин водопроводу.

 Для того, щоб не завдати шкоди рослинам, треба знати норму поливу. Він повинен бути рясним, але не частіше двох разів на тиждень (за винятком посушливого періоду). Практично всі рослини пускають коріння на глибину не менше 25 см. Щоб наситити водою навіть маленьку ділянку в 1 м2, буде потрібно близько 25 літрів води. Виняток становить газонна трава.

Оптимальна температура поливу -13-14 °, тому воду з джерел відправляють в резервуар для прогріву. Його встановлюють на підставку на висоті 2 метрів від землі. Для невеликої ділянки вистачає бочки місткістю 200 літрів.

Послідовність робіт

Монтаж автоматичного поливу – трудомісткий процес, що включає кілька етапів. Починається він з плану ділянки, на якому вказується джерело водопостачання, грядки, дерева, а потім наносяться передбачуване розташування трубопроводу.

На другому етапі займаються риттям траншеї і укладання труб (краще брати полімерні) з дощовиків. При цьому дощовики повинні виходити на поверхню землі тільки в момент зрошення, а потім йти під землю, щоб не заважати пересуванню по ділянці. Можна скористатися наземним способом укладання. В цьому випадку з настанням холодів її демонтують і прибирають.

Потім приступають до установки блоку і напірного вузла. Вибір насосної станції залежить від площі ділянки. Чим вона більше, тим потужніше потрібно обладнання для його зрошення.