Першою якісною характеристикою є довговічність. Більшість фахівців сходяться на думці, що до найдовговічніших дверей відносяться ті, які виробляються з найбільш цінних порід дерева.

Головне врахувати той факт, що цінні породи повинні бути обов’язково твердими, адже не всі “цінні” можуть ставитися до твердих. Якщо в процесі виробництва такого виду дверей дотримуються всі технологічні вимоги, то їх служба буде тривалою і надійною для всіх членів сім’ї. Може вартість здасться більше ніж у інших видів дверей, але результат їх зносу перевершить всі очікування.

Якщо ж в процесі виробництва фільонок будуть використовуватися м’які породи дерев, наприклад сосна, то і термін експлуатації буде трохи менше, років 10.

Під довговічністю двері розуміється і надійність, і міцність всього дверного комплексу, навіть дверної коробки, ущільнювачів, і супутнього скла. Щоб зовнішній вигляд дверей був так само бездоганним, необхідно підібрати лак високої якості, і не менш якісні інші оздоблювальні матеріали. Адже процес експлуатації двері безпосередньо на увазі всілякі удари, чищення з використанням хімічних речовин, і навіть потрапляння променів сонця.

Важливо, що поверхня двері крім штучних матеріалів, може покриватися натуральними, більш дорогими. Так, якісні двері не піддаються викривленню, навіть якщо температура сягає сорока градусів, а вологість двадцяти відсотків.

Звукоізоляція

Другим якість двері виступає – звукоізоляція. Вона є невід’ємною частиною повітропроникності і теплоізоляції. Це невід’ємні характеристики, які безпосередньо прописані в усіх санітарних нормах.

Наприклад, внутрішньо-кімнатні двері, виробляються з урахуванням практичної цінності відповідно до “Індексом ізоляції повітряного шуму”. Або як кажуть в народі, при закритих дверях в кімнату сплячу дитину можна продовжувати робити все раніше розпочаті справи, і не боятися, що вони його розбудять.

Пряма залежність між звукоізоляцією і матеріалом виготовлення дверного полотна. Сосна має один з найгірших показників звукоізоляції. Але зате високий ступінь резонансність фільончастих дверей з сосни, робить її найкращим матеріалом для виробництва піаніно. Двері оснащена декоративним склом, має істотно гірше звукоізоляцією, ніж глуха двері.

Безпека

Третє якість – це безпосередньо безпеку. Не дивлячись на те, що в Україні не є обов’язковим наявність в двері безосколочного і загартованого скла, в Європі – це правило номер один у всіх нормах і стандартах. Тобто при виборі таких дверей зі склом, потрібно звернути особливу увагу на товщину і спосіб кріплення скла до дверей.

Ці показники і зіграють основну роль в момент, коли відбудеться удар, і розлетяться осколки. Звичайно ж, мастика, яка використовується в заводських умовах виробництва таких дверей, буде набагато безпечніше.

У дитячих установах дуже важливим, виступає вага двері. Адже саме важкі двері в поєднанні з несподіваним протягом, приносить багато не бажаних результатів, аж, до травмування дитини.