Ванна кімната – одне з функціональних приміщень, що є в кожному помешканні. У цій кімнаті можна не тільки виконувати гігієнічні процедури, але і розслаблятися, змиваючи з себе всю втому, що накопичилася протягом робочого дня.

Зробити це можна за допомогою глибокої ванни, наповненої ароматною пінкою і цілющими солями, або підбадьорливого душу, що володіє масажним ефектом. Під час капітального ремонту кожен власник прагне зробити це приміщення максимально комфортним і зручним. Тому в процесі вибору сантехніки часто виникає питання: що краще – душова кабіна або ванна? Щоб визначитися з покупкою, необхідно більш детально ознайомитися з особливостями обох варіантів.

Сучасна душова кабіна є конструкцією, що складається з піддону і скляних стулок. Встановлюється вона, як правило, в кутку кімнати. Виробляються піддони з пластика або акрилу. Дуже рідко зустрічаються сталеві аналоги. Глибина цієї конструкції варіюється в різних межах. Існують моделі, де можливо приймати тільки душ.

Якщо ж кабінка оснащена глибоким піддоном, то її можна використовувати в якості ванній. Крім того, душові бувають відкритими і закритими. Перші не мають задніх стінок і верху. Другі представлені у вигляді герметично закривається боксу. Останній оснащений безліччю функцій, що включають в себе підсвічування, радіо, гідромасаж та інше.

Ванни також класифікуються виходячи з декількох параметрів. Що стосується матеріалу виготовлення, то сьогодні цей вид сантехніки виготовляється з чавуну, акрилу, сталі. Традиційними вважаються чавунні ванни, знайомі споживачам з часів СРСР. Їх головні якості – здатність підтримувати температуру води протягом довгого часу, міцність до фізичних пошкоджень, стійкість до корозії.

Істотний недолік – велика вага. Також до числа мінусів можна віднести неякісне емалеве покриття. Але це властиво лише для дешевих варіантів. Сталеві ванни взагалі недостойні уваги. Їх єдиний плюс – невелика вага. Акрилові вироби досить гарні, але мають підвищену крихкістю. Останні, як і кабінки, оснащуються гідромасажем, стулками та іншими функціями.

Вибираючи між кабіною і ванною, потрібно враховувати параметри приміщення і частоту використання тих або інших гігієнічних процедур. У маленькій кімнаті краще монтувати кабінку, а у великій – ванну. Якщо приміщення відрізняється дуже великими габаритами, можна використовувати обидва варіанти.