До вибору унітазу, як і до будь-якої покупки необхідно поставитися серйозно. Хороший туалет повинен бути зручний, якісний, з матеріалу, який легко чиститься і не тріскається, і мати хороший бачок, в якому система зливу повинна бути справною.

Вибір продукції дуже різноманітний і численний. Як наслідок, з’являються виробники – шарлатани, які продають, не завжди дешево, погані унітази.

Визначитися з вибором допоможуть наступні поради:

  • підбирайте «гарнітур» під розмір приміщення. Маленькій кімнаті підійде підвісна модель або моделі без бочків, де змивний пристрій вставляється в трубу, всі вони в широкому асортименті представлені тут. Кімната з великими габаритами дозволить до унітазу додати і біде;
  • вибирати унітаз бажано з фаянсу або фарфору, незважаючи на величезну різноманітність моделей з інших матеріалів. Виріб з фаянсу міцні і довговічні, але швидко забруднюються і важко чистяться. Порцелянові моделі теж міцні, але при цьому не мають недоліків фаянсових унітазів;
  • звертайте увагу на зливний пристрій, який, в залежності від квартирних комунікацій, діляться на вертикальні, горизонтальні і косі. Вертикальні ідеальні для маленьких приміщень, але не піддаються переробки. Моделі горизонтального зразка застосовуються у нових будівлях. Косі моделі, це коли унітазна труба нахилена під кутом від 300 до 450. Такі унітази знаходяться в будинках хрущовках;
  • вибирайте зливні бачки нового покоління з двошвидкісним режимом. Такий бачок дуже економний, так як кнопки подають воду в різних кількостях, в залежності від потреби. Ще важливий момент – це безшумний слив. Такі моделі зручні в установці, так як бачок можна прикріпити на будь-якій відстані від унітазу. Але і звичайно, не забувайте перевірити якість.

Кожна продукція повинна мати сертифікат якості і гарантійний талон. Вибір краще зупинити на вітчизняних моделях. Імпортні унітази часто дають збій від неякісної води, яка переповнена шкідливими добавками і очисниками. В першу чергу беріть міцний і надійний туалет, а не той, який легше очистити. Важливу роль відіграє і установка даного вироби. Якщо не впевнені в своїх силах, краще запросіть майстра (бажано з магазину, в якому проведено покупка).

Такі моделі як система «компакт», з високими бочками під стелю, і деякі моделі з вбудованими зливними бачками мають велику популярність серед вітчизняних покупців. Але, не завжди вибір підійде до ваших комунікативним умовам. При покупці необхідно дане питання уточнювати у продавця.

Чаші туалетів так само діляться на види:

  • тарільчасте – утворений задньою стінкою уступ;
  • козирькові – з рівною, нахиленою вперед задньою стінкою;
  • воронкоподібний. Краще вибирати з лійкою, де задня стінка похила, а не прямовисна.

Установка унітазу починається з установки так званого п’єдесталу на підлогу разом з кріпленням. Кріплення складається з 2 – 4 гвинтів, загорнутих або в підлогове покриття, або в підготовлену дошку. Другий варіант рекомендується.

Щоб уникнути протікання, необхідно довірити професіоналам такі етапи установки, з’єднання фанової труби і випуск унітазу, і підведення води до бочку.