На сьогоднішній день ЗD технології мають шалену популярність в багатьох сферах життя. Мають місце вони і в дизайні інтер’єру.

Вони можуть бути самими різними і їх легко придбати в будь-якому будівельному магазині. Але питання в тому, чи дійсно це шпалери з ефектом ЗD. На них повинно бути нанесено спеціальне цифрове зображення з ефектом спотворення простору, яке створює враження об’ємного малюнка.

Переваги і недоліки

Шпалери такого виду – досить дорогі. При цьому, вони не мають масового випуску, що визначає їх високу якість. Такі шпалери зможуть служити довго, і не втратять свій колір через деякий час. Серед інших плюсів ЗD шпалер слід зазначити простоту догляду за ними, в їх чищенні можна використовувати будь-які неагресивні миючі засоби. Також такі шпалери мають стійкість до механічних пошкоджень і пожаробезопасностью (вони обробляються спеціальним незаймисту складом). Крім цього, шпалери ЗD безпечні для здоров’я, оскільки виготовляються з екологічно чистих матеріалів. Головний мінус таких шпалер – вони можуть набриднути, оскільки строк корисного використання набагато більше звичайних шпалер. Психологами не рекомендується вибирати шпалери ЗD з малюнками відкритих вікон, людей, тварин, тобто містять ефект спостереження. Вони можуть викликати невроз. Також такі шпалери не підходять для малогабаритних приміщень.

Різновиди

Шпалери з ефектом ЗD класифікуються наступним чином: стандартні (мають звичний розмір, зображують на них зазвичай абстракцію, візерунки тривимірний ефект, який геометричні фігури); поодинокі (як окреме зображення або елемент декору); панорамні (зображення цільним полотном на всю стіну); флуоресцентні (завдяки спеціальній підсвічування світяться в темряві); світлодіодні (засновані на світлодіодним системі, завдяки якій є можливість зміни композиції-зображення).

Технологія обклеювання

Наклеїти шпалери ЗD не складно своїми руками. Але важливо дотримуватися обережності, щоб в процесі не завдати шкоди дорогому покриттю. Перед обробкою необхідно ретельно підготувати стіну: зняти попередні шпалери, прибрати всі нерівності на стіні, скориставшись шпаклівкою. Потім зробити необхідну розмітку, оскільки в разі невірної стикування елементів полотен шпалер відчуття ЗD може бути втраченим. Клей слід вибирати як під вінілові шпалери, він повинен бути нанесений на стіну. Слід забезпечити температуру в приміщенні за добу і після ремонту на рівні + 22-25 градусів.