Існує безліч підлогових покриттів для різних приміщень та стилів інтер’єру. Сучасні технології надали ще один вид – полімерних наливних.

Вони мають цілу низку переваг, завойовують все більшу популярність. Щоб отримати гарний та якісний результат, варто замовити полімерні підлоги у кваліфікованих спеціалістів.

Переваги

Даний тип покриття є рідким полімером, який після нанесення на поверхню застигає та утворює міцну субстанцію. Спочатку такі покриття розроблялися для приміщень промислового призначення, тому вони можуть витримувати великі навантаження по вазі, мають високий опір ударам, порізам та іншим механічним впливам.

Завдяки технології рідкої заливки утворюють рівну поверхню без швів. Підлога є горизонтальною, відсутні ухили, що дозволяє надійно розставляти меблі та побутові прилади.

Для оформлення можуть використовуватись різні кольори та візерунки. Окремо виділяються покриття, що мають зображення, що імітують об’ємні фігури чи предмети.

Процес створення відносно простий, полімери мають високий ступінь зчеплення з основою, найчастіше використовується бетонна стяжка. Заливка займає небагато часу. Догляд за такими підлогами не відрізняється від звичайних, проте висока гладкість поверхні, відсутність швів унеможливлює накопичення частинок бруду, робить приміщення чистішими.

Монтаж

Наливну підлогу можна встановлювати на бетонну стяжку чи дерев’яну основу. У другому випадку краще використовувати плити ОСБ. Головне при створенні поверхні, дотримуватися горизонтальності і закладати шви, щоб уникнути витоку рідкого полімеру.

Процес монтажу проводиться за такими етапами:

  1. Чорнова поверхня повністю вирівнюється, забирається сміття, крупним планом дефекти. Бетонна стяжка шліфується, дерев’яна основа просочується антипіренами та антисептиками.
  2. Проводиться знежирення дерев’яних елементів, або ґрунтування бетонних, щоб підвищити ступінь адгезії.
  3. Уздовж стін прокладається демпферна стрічка, щоб створити проміжок для термічного розширення.
  4. Готується суміш, і робиться заливка від дальньої до дверей стінки кімнати.

Існують суміші, що самовирівнюються, вони не потребують розрівнювання, для інших типів полімерів використовується правило. Після заливання матеріал обробляється голчастим валиком, щоб прибрати бульбашки повітря. Ходити по підлозі до його затвердіння забороняється.