Перш, ніж приступити до ремонту, кожна людина вигадує стиль, в якому буде виконана її квартира. Погодьтеся, якщо вітальня буде виконана у венеціанському стилі, спальна кімната – в класичному, а кухня в стилі лофт, то це буде виглядати безглуздо. Тому головне правило ремонту, що у всій квартирі повинна проглядатися певна спрямованість.

Ремонт потребує великих фінансових вкладень. Навіть, якщо Ви прорахуєте суму, в яку Вам обійдеться весь ремонт, то додайте до неї пару тисяч доларів, і не прогадаєте. Багато боятися починати ремонт тому що бояться, що грошей не вистачить.

Стиль мінімалізм

Останнім часом в моду увійшов стиль мінімалізм. Він стосується всіх сфер життя людини. Хтось вважає за краще мінімалізм в одязі, а хтось в ремонті. Мінімалізм зовсім не означає, що на ремонт Ви витратите мінімум грошей. Він означає, що все в Вашій квартирі буде виглядати гармонійно.

Мінімалізм, як поняття з’явилося в середині двадцятого століття в Європі, і це була відповідь на модний стиль модерн. Класика і романтика в інтер’єрі поступово стали відходити на другий план. Мінімалізм – це стиль, який заперечує всі прояви класики. Він характеризується в застосуванні природних матеріалів для створення інтер’єру з простими геометричними формами. Кольори, які використовують в мінімалізмі – нейтральні.

Головна характеристика цього стилю – просторість приміщень і мінімальне наявність меблів та інших предметів інтер’єру. Для такого стилю характерно мінімальна кількість перегородок в квартирі, відсутність міжкімнатних дверей, які замінюють арками і наявність великих вікон. Як поділу приміщення використовують зонування. Перегородками служить сама меблі або приміщення поділяють візуально за допомогою декоративного оздоблення.

Мінімалісти найчастіше віддають перевагу білому кольору або ж відтінки світлих тонів.

Характерні особливості

Для стилю мінімалізм характерні такі ознаки:

  • стіни, як правило, вкриті не шпалерами, а фактурною штукатуркою і пофарбовані в нейтральні нюдовие кольору, найчастіше їх роблять білі. Якщо ж застосовують шпалери, то вони однотонні і таких же відтінків;
  • стелю однотонний, можлива наявність певних конструкцій правильних форм. Ніяких напівкіл і хвиль для підвісних стель;
  • пол зазвичай світлого кольору. Для нього використовують паркет, ламінат, лінолеум або кахель;
  • велику роль в інтер’єрі грає меблі. Зазвичай віддають перевагу вбудованих меблів. Використовують натуральне дерево, хром, скло. Що стосується м’яких меблів, то вибирають світлі однотонні оббивки і розбавляють їх яскравими декоративними елементами, наприклад, контрастними подушками.