Змішувач – це механізм, за допомогою якого відбувається технічне змішування води. 

Віднести цей пристрій можна до числа роботи в раковині, унітазі, біде і кухонних мийках. Будь-яка частина сантехнічного вузла повинна мати прекрасний змішувач, який відповідає всім важливим вимогам.

Це пристрій виділяє під собою кілька різновидів, які відрізняють один змішувач від іншого своїми функціональними можливостями, різної форми, колірної гами. Будь-який магазин, який продає сантехніку, може запропонувати покупцеві величезний вибір з існуючого асортименту змішувачів. Для того, щоб людині можна було легко визначитися з правильним вибором, необхідно виділити для себе важливі особливості змішувача. Зрозуміти якої форми, і який колірної гами він повинен бути.

Виділяють дві класифікації змішувачів:

  • спосіб управління;
  • місце встановлення.

І в свою чергу ці дві класифікації починають виділяти різноманітні види змішувачів. За способом установки можна розділити на три варіанти. До першого буде ставитися такий вид, як кульові або важелі змішувачі. Другий вид виділяє двох вентильні змішувачі, і третій вид вважається найсучаснішим видом – це змішувачі, оснащені електронним регулятором температури води.

За наступною класифікацією змішувачі можна розділити за місцем його установки. Це може бути ванна кімната, кухня, душова кабінка, санвузол. Форма і вид сантехнічного обладнання повинна бути точно в розмір до місця установки. Необхідно вибирати таку форму, щоб вона не доставляла дискомфорту у використанні і не завдавала шкоди решті обладнанню.

У сучасному світі відкрито велику кількість інноваційних ідей, які допомагають людині вдосконалити свій навколишній світ і застосовувати в своєму побуті досить нове і розумне обладнання. Таким можна виділити розумну сантехнічну арматуру – автоматичний змішувач. Його принцип роботи полягає в тому, що він рівномірно розподіляє потік гарячої і холодної води, видаючи комфортну температуру. Також він може визначати потреба потоку води. Датчик буде показувати знаходження предмета під краном, і вода буде текти, і в момент, коли предмет буде прибраний, вода зупиниться. Все це створює комфортні умови для проживання і використання сучасної техніки.