Декоративні штукатурки за складом основи можуть містити воду або синтетичні смоли. 

Покриття з хімічними основами – зазвичай це епоксидні смоли або поліуретани – зараз практично не застосовуються, так як при нагріванні вони починають виділяти отруйні сполуки.

Штукатурка на воді безпечна для здоров’я людини. У ній використовують в якості сполучного елемента акрилові, стирол-акрилові, поливинилацетатні і бутадіенстірольние склади.

Властивості вони мають різні, але скріплюються за однаковим принципом. При додаванні води частинки полімеру склеюються один з одним і поверхнею стелі, утворюючи нерозривні зв’язки.

Після висихання суміші полімерні ланцюжки набувають жорсткість і більше не розчиняються у воді.

Які декоративні покриття стель найбільш поширені?

Серед декоративних покриттів стель найбільш поширені акрилові покриття. Вони більш стійкі до нагрівання, паропроникні, вологостійкі, добре прикріплюються до поверхні, вогнестійкі, не вицвітають під променями сонця.

Акрилові штукатурки можна чистити засобами для миття посуду, пральними порошками або просто водою.

Стирол-акрилові і бутадієн-стирольні покриття не бояться вологи, але при температурі вище 65 ° C починають жовтіти. Бутадієн-стирольні покриття до того ж не дихають.

Поливинилацетатні покриття можуть дихати і витримують високу температуру до 90 ° C, але погано переносять вплив вологи.

Які плюси і мінуси декоративних штукатурок?

Особливих секретів тут немає. Загальновідомо, що всі декоративні штукатурки, крім венеціанської, досить еластичні і не тріскаються при невеликих деформаціях поверхонь.

Декоративні штукатурки не утворюють швів, маскують дрібні нерівності і стійкі до стирання. Вони не містять запаху, не вбирають сигаретний дим і мають досить довгий термін служби.

Стирол-акрилові і бутадієн-стирольні покриття більш вологостійкі, ніж акрилові, але при високій температурі змінюють колір.

Бутадієн-стирольні покриття абсолютно паронепроникні.

Поливинилацетатні покриття витримують високу температуру, паропроникні, але не стійкі до впливу вологи. Тому застосування їх у ванних кімнатах не рекомендується.

Які матеріали можуть бути наповнювачами в штукатурках?

Що стосується наповнювачів, то матеріали можуть бути натуральні – мармурова, гранітна, кварцова крихта – або синтетичні, що складаються з полімерних гранул.

Розмір крихти може відрізнятися від 0,5 до 5 мм. Для стель більше підходять дрібноструктурні штукатурки.

Чи можна покривати стелі венеціанською штукатуркою і з чого вона складається?

Венеціанською штукатуркою, звичайно, можна обробляти стелі, але треба враховувати, що вартість такого покриття висока і доходить до 200 у. о. за 1 м? в разі фрескового розпису. Оплата праці майстра доходить до 80% вартості самого покриття. Це елітний оздоблювальний матеріал.

Венеціанська штукатурка складається з пудри природних мінералів і сполучної полімерної речовини. Зазвичай наноситься декількома тонкими напівпрозорими шарами.

Багато художників епохи Відродження розписували фресками церкви і собори. Мистецтвознавці захоплюються особливими, прозорими, немов світяться зсередини фарбами. Це таємниче світіння зберігається і в сучасних венеціанських штукатурках.
Саме феномен глибини світла робить їх схожими на полірований мармур. Спрямований потік променів проникає в товщу покриття і заломлюється там під різними кутами, відбиваючись від глибинних шарів.

На поверхні не з’являються відблиски, зате здається, що сама поверхня випромінює слабке світло.