Найбільше води споживає кухня. Змішувач використовують приблизно 100 разів на добу. Тому необхідно зробити правильний вибір. Апарат повинен бути надійним, міцним і довговічним. Він повинен справлятися з навантаженням і вписуватися в дизайн.

Насамперед необхідно вибрати конструкцію. Є всього три види змішувачів: двовентильні, змішувачі та безконтактні.

Перший тип зустрічається найчастіше. Там два крана. Кожен відповідає за певну температуру. За допомогою змішувача натиск і нагрів регулюється за рахунок спрямування. До безконтактним і зовсім немає нагальної потреби. Як тільки підносять руки, вони автоматично включаються.

Який матеріал краще вибрати?

Змішувачі виготовляють з різних матеріалів. Найбільш часто зустрічаються з заліза, сплаву або пластмаси. Але є варіанти з кераміки і граніту. Вибирати варто змішувачі з латуні або бронзи, так як вони стійкі до води і виглядають досить дорого. Змішувачі зі сталі теж виглядають непогано і при цьому коштують не дорого. Щоб уникнути проблем з доглядом, перевагу варто віддати хромованою поверхні.

Розташування важеля

У одноважільних моделей важіль може перебувати в будь-якому місці щодо змішувача. Тут все залежить виключно від особистих переваг.

Кут повороту

Не секрет, чим більше кут повороту змішувача, тим зручніше виконувати будь-яку роботу. Бюджетні варіанти в даний час повертаються приблизно на 140 градусів. Дорогі варіанти можуть повертатися на 180 або 360 градусів, але останній варіант буде ефективний тільки на кухонному острові.

Додаткові можливості

У змішувача лише одна пряма функція, але є і ряд додаткових. У ряду змішувачів є висувною виливши, який нагадує кран з душем. Можна міняти напрям струменя, що значно підвищує зручність.

Система фільтрації води. Купувати такий змішувач варто якщо водопровід не відповідає вимогам, і вода не відповідає санітарним нормам.
Перемикання на посудомийну або пральну машину. Цей варіант допоможе уникнути витрат на прокладку додаткових комунікацій.

Якість

Якісний змішувач прослужить протягом багатьох років. Його варто купувати тільки в перевіреному магазині. Чим більше вага виробу, тим воно якісніше, тому перед покупкою варто потримати змішувач в руках. Обов’язково варто вивчити інструкцію і переконатися в наявності гарантії від виробника.