Металопластикові склопакети мають багато переваг, є найкращим варіантом за співвідношенням ціна-якість. Вони добре зберігають тепло в приміщенні, захищають його від зовнішнього шуму.

Правила

Для монтажу застосовують конструкції, які виготовляються промисловим способом на підприємствах. Вони виробляються в герметичному варіанті, тому добре захищають від проникнення холоду та шуму. При створенні склопакетів, їх установці потрібно повністю зберегти міцність, герметичність всієї системи.

При вимірі вікон розрахунок починається від несучих конструкцій – стін, верхньої та нижньої балки, що обрамляють отвір. Вимірявши все габарити, потрібно відняти по 3 см з кожного боку, з нижньої можна прибирати 5 см, якщо передбачається установка підвіконня. Ця процедура необхідна для того, щоб склопакет міг увійти в отвір і закріпитися в ньому.

Вимірюючи розміри вікна, потрібно врахувати його форму. Бувають отвори з гладкими стінами і з чвертю. Останній варіант виглядає, як буква «Г», де хвостик закриває частину прорізу з вулиці. Монтаж ведеться по внутрішніх стінах, заміри робляться від них. Рама буде щільно прилягати до зовнішньої чверті.

Кріплення може проводитися через торець рами за допомогою анкерних болтів, або через встановлені в конструкції металеві пластини. В цьому випадку свердлити потрібно буде бічну частину стіни. Варіант монтажу визначається на етапі створення склопакета.

Етапи

Поставка склопакетів від виробника ведеться в зборі. Скло і стулки встановлені на загальний каркас. При монтажі дуже велику вагу ускладнить роботи, тому конструкцію розбирають. Спочатку знімають з петель стулки, потім відділяють пластикові штапики, розташовані по периметру і знімають скла. Всі деталі акуратно складають, особливо уважно потрібно поставитися до стекол, якщо поставити їх на нерівну поверхню, то можлива поява тріщин.

Простір отвору очищається, вирівнюється. Якщо є западини і гострі виступи, особливо в підставі, то проводиться оштукатурювання. Установку потрібно вести тільки на рівну основу, допускається перепад висот не більше 2 мм.

На нижню частину прорізу викладаються клини з дерева і пластика. На них виставляється рама. Потім такими ж клинами закріплюється з боків і у верхній частині. Отримавши міцне становище, починається процес вирівнювання по вертикалі і горизонталі. Для цього клини висувають або забивають тугіше, збільшуючи або зменшуючи зазори по кожній стороні.

Потім свердлити отвори, рама кріпиться до стіни. Зазори проходяться монтажною піною. Дочекавшись висихання виймають клини і знову пенят отвори. Після зрізають зайву піну, закривають ділянки декоративними панелями. Вставляють скла, вішають стулки, перевіряють роботу.