Під час розробки проекту споруди, подальшого будівництва спеціалісти намагаються забезпечити належний рівень теплопровідності несучих конструкцій.

Надійна теплоізоляція необхідна для зниження втрат тепла, а також витрат, пов’язаних з підтриманням всередині будови мікроклімату, комфортабельного для людей. При вирішенні цього питання в обов’язковому порядку враховується коефіцієнт теплопровідності обраного бетону. Якщо подивитися теплопровідність матеріалів, то можна побачити, що цей параметр відповідає за їх здатність пропускати тепло.

Важливі характеристики

Точне визначення провідності теплової енергії бетонним масивом допомагає у справі вибору відповідних утеплювачів. При збільшенні показника зростає інтенсивність передачі тепла, споруда швидко остигає або нагрівається, в зв’язку з цим передбачається потужний теплоизолирующий шар. Зменшення значення обмежує поширення теплової енергiї, тому внутрішній простір довше зберігає комфортний температурний режим, а утеплювальна прошарок споруджується менш товста.

Таким чином, теплопровідність вважається властивістю, що робить основний вплив на комфортабельність внутрішніх приміщень. Кожна різновид бетону відрізняється своєю структурою, складом, теплопровідністю. З цих причин товщина конструктивних елементів теж різниться. Наприклад, при однаковому ступені провідності тепла капітальна стіна з пінобетону буде шириною в 25 см, а аналогічна керамзитобетону конструкція повинна бути вже товщиною в півметра.

Визначення теплопровідності

Коефіцієнт для кожної марки бетону давно розрахований фахівцями. Всі величини згруповані в таблицю, в якій легко орієнтуватися. Найменше пропускають теплову енергію пористі бетони. Підвищення їх щільності призводить до зростання параметра, як і надмірна вологість. Наприклад, пінобетонні блоки або газобетонні при питомій масі в 0,59 т/м3 володіють відповідним коефіцієнтом в 0,14 Вт/м2 * С. А за щільності в 0.99 т/м3 провідність тепла збільшується в два рази.

Свій вплив на показник надають і інгредієнти. Важкий бетон з щебенем всередині має щільність в 2,4 т/м3 і теплопровідність 1,51 Вт/м2 * С. Марки бетонів зі жужільними наповнювачами краще зберігають тепло, тому що у них коефіцієнт не перевищує 0,69 Вт/м2 º С. Керамзитобетон щільністю 0,99 т/м3 характеризується рівнем теплопровідності в 0,40 Вт/м2 * С.