Маючи великі розміри вітальні, та ще й виконаної в класичному стилі, завжди виникає бажання виділити її серед інших кімнат.

Як не можна краще для цього підходить ліпнина, підкресливши тим самим вишуканість і неповторність оздоблення.

Застосування декору

Ліпнина в інтер’єрі застосовувалася значно раніше за всіх дорогих прикрас у вигляді килимів, картин і шпалер. Робили її з матеріалів, зовсім не схожих на сучасні, але настільки майстерно, що до цих пір викликає захоплення майстерність скульпторів.

В даний час абсолютно не ті трудовитрати на виготовлення предметів ліпнини, але вони не менш красиві і затребувані. Застосовуються вироби для оформлення віталень в стилі бароко, ампір, рококо відповідно до заявлених формами.

Вироби з гіпсу

Досить складний матеріал, як у виготовленні, так і кріпленні через важких форм і тендітної фактури. З гіпсової суміші можна створювати майстерні прикраси і барельєфи безпосередньо в приміщенні, виробляючи шедеври прямо на стінах, а можна придбати готові деталі і збирати в єдине полотно, як конструктор із застосуванням спеціального клею.

Гіпсові вироби завдяки застосуванню натурального матеріалу не володіють запахом, екологічні, довговічні, але значно перевищують за вартістю аналоги зі штучних матеріалів.

Полістирол і поліуретан

Ліпнина, виконана з полістиролу або поліуретану нічим не гірше гіпсової, володіючи практично тими ж властивостями, що і гіпс, мають малу вагу, легкість монтажу і не меншу довговічність.

Звичайно, такий ліпниною неможливо прикрасити камін, або застосовувати в місцях з маленькими дітьми і тваринами, тому як на поверхні залишаються вм’ятини.

Види декору

Безліч видів декору застосовується в оздобленні інтер’єру, починаючи від самих невеликих деталей в оформленні стін і стелі, закінчуючи колонами.

Оформлення ніш і барельєфів вигідно підкреслить неповторність і додасть певної вишуканості. Відповідно до вибраного стилю красиво оформлений камін буде нагадувати замок, а різьблені молдинги вигідно підкреслять натуральні вставки в оформлення стін.

Ліпнина на стелі і в отворах буде нагадувати царські палати.

Здавалося б, досить підібрати вироби декору і за зовсім невеликий час можна перетворити кімнату до невпізнанності, тим самим розбиваючи її на зони, або об’єднуючи в єдину композицію.