Відмінною особливістю кондиціонера від іншої побутової техніки є факт того, що його встановлюють професіонали. Монтаж і запуск кліматичного обладнання вимагає особливих навичок. А вам потрібно тільки вказати місце, де буде знаходитися кондиціонер, і де будуть проходити комунікації.

Спочатку визначитеся з розміщенням зовнішнього блоку купленої спліт-системи. Установники можуть запропонувати помістити його на балконі. Але Вам варто гарненько подумати – після установки Ви не зможете засклити балкон. При цьому є свої переваги. Блок не побачать сторонні, і він буде доступний для ремонту і сервісу. Самий звичайно кращий з варіантів для розміщення це дах, де блок спліт-системи вічно буде провітрюватися.

Установка кондиціонера – це звичайна рутинна операція, яку виконують працівники тієї фірми, де ви купили дану продукцію. Якщо з яких-небудь особливих причин вам говорять, що в їх обов’язки не входить установка, то слід підшукати фахівців, які виконають це, швидше, щоб кондиціонер міг виконувати власну роботу і дарувати вам комфортні умови у вас в будинку.

Якщо Ви захочете прикріпити блок на фасаді будинку, то потрібно буде помістити його в спеціальну захисну клітку. Вид фасаду при цьому цілком може бути безповоротно зіпсований.

А ось де помістити внутрішній блок? Найбільш підходящим варіантом буде його установка над стелею в коридорі. Не встановлюйте кондиціонер у спальні або дитячій кімнаті. Застуд Вам не уникнути. Важливо враховувати, що при роботі кондиціонера утворюється конденсат, який, здавалося, постійно накопичується і вимагає виведення назовні. З коридору можна дуже просто вивести його в каналізаційну систему.

Що стосується розміщення комунікацій, які потім з’єднують зовнішній і внутрішній блок, то кращим із способів обов’язково буде змонтувати їх у вентиляційній шахті. Якщо це звичайно, неможливо, комунікації розташовують на зовнішній стіні будівлі.

Ще однією проблемою під час установки кондиціонера цілком може, звичайно, бути електрична проводка. Кліматичні системи споживають до 9 кВт потужності. Тому для кондиціонера потрібно робити окрему отводку.