Дитяча кімната – це таке місце, де ваша дитина проводить масу свого часу. Тому до ремонту і облаштування кімнати необхідно підійти ґрунтовно і уважно.

Звичайно, найцікавіша частина, зачаровує дитини, це декорування кімнати. Асортимент аксесуарів дуже величезний, так що вам буде з чого вибрати.

Перш, ніж займатися декоруванням дитячої кімнати, її необхідно спочатку ретельно відремонтувати і оснастити необхідними меблями.

У більшості випадків стіни дитячої обклеюють веселими і барвистими шпалерами. При цьому такий варіант є самим правильним і раціональним: як стверджують фахівці, шпалери надають кімнаті затишку, при цьому вони «тепліше», ніж фарба.

Вибирайте шпалери разом з майбутнім господарем даної кімнати. Йому повинен подобатися малюнок, а колірна гамма не повинна його дратувати.

Малюкам дуже подобається все яскраве, проте не варто йти у нього на поводу. Не варто забороняти, проте дуже м’яко підштовхніть ваше чадо до вибору більш теплого і м’якого кольору.

Якщо ж ви самостійно вибираєте шпалери, то пам’ятайте про те, що вони повинні бути екологічно чистими (спеціальна мітка на упаковці) і приємного кольору, з простим малюнком. Також шпалери для дитячої кімнати повинні бути миються.

Не забувайте про те, що всі малюки люблять малювати. І, захоплюючись, вони можуть завдати своє творіння на нові шпалери.

Щоб уникнути цього, повісьте або поставте в кімнаті малюка спеціальну дошку, на якій можна малювати. В такому випадку ви врятуєте шпалери, і дасте дитині можливість розвивати свій художній талант.

Якщо ж ви вирішили пофарбувати стіни дитячої, то пам’ятайте про те, що фарба повинна бути безпечною і екологічно чистою. Раптом придбана фарба згодом буде виділяти токсичні речовини? Як бути в такому випадку?

Не варто піддавати малюка такому ризику! Вивчіть уважно склад лакофарбового складу, прочитайте інструкцію і ретельно проконсультуйтеся з продавцем.

Найрізноманітнішим може бути і покриття підлоги. Це залежить від квартири і кімнати в цілому. Ідеальним рішенням стане ковролін, однак, це не єдиний варіант.

Просто зупинивши свій вибір на килимовому покритті, вашому чаду не грозить замерзання під час ігор на підлозі, а також протяги.

Крім того, на м’якому покритті зручніше лежати, сидіти, бігати, гойдатися і ін. Кольорову гаму вибирайте нейтральної або відповідно до вже наявними тонами кімнати. Якщо ж з ламінату, то важливо заздалегідь подбати про те, щоб був підігрів.

Приділіть належну увагу спальній зоні кімнати. До двох – трьох років дитина може відпочивати в дитячому ліжечку, однак після її необхідно змінити на якісний диван або відповідну ліжко більшого розміру.

Крім того, в кімнаті дитини повинен бути місткий шафа для зберігання речей, полички для книг і особистих речей, а також невеликий спортивний куточок.

Якщо ваша дитина виросла і на зміну іграшок прийшов ноутбук, то прийшов час подумати про якісний і зручному столі для персонального портативного комп’ютера.

Такий предмет інтер’єру не займе багато простору, при цьому допоможе малюкові правильно експлуатувати техніку, захищаючи її від перегріву і неполадок.