Якщо ви приватизували землю, то приватизувати будинок також необхідно, так як фактично, у вас є права на земельну ділянку, але немає права власності на будинок. Вам потрібно звернутися в БТІ і отримати список документів, які слід зібрати. Після, ви збираєте документи і звертаєтеся в спеціалізований житловий відділ органів місцевого самоврядування.

Ви надаєте документи і заяву, обов’язково надаються документи, які визначають згоду всіх родичів на здійснення приватизації. Всі документи ретельно перевіряються, після чого, здійснюється фактично видача дозволу на здійснення процедури приватизації.

Чи потрібно приватизувати будинок, якщо приватизована земельна ділянка?

Скажімо про те, що приватизація земельної ділянки здійснюється на підставі чітко визначеного пакета документів. Якщо земельна ділянка приватизована, то фактично, це дає вам обґрунтування за його розпорядженням. Тобто, ви фактично стали власником цієї землі. Проте, якщо на земельній ділянці розташована будівля, то її також потрібно приватизувати. Інакше, ви зможете розпоряджатися землею, але не зможете розпоряджатися будинком. Також ви не зможете скласти дарчу, заповіт, здійснити реалізацію тощо (детальніше тут: https://document.od.ua/privatizaciya-doma/).

Таким чином, стає зрозуміло, що якщо земля приватизована, то це не дає ніяких вам прав на володіння майном у вигляді будинку, якщо даний будинок не приватизована. Фактично, отримати права власності на будинок можна тільки в тому випадку, якщо ви здійсните оформлення приватизації.

Структура приватизації є досить простий, але зажадає істотних витрат часу на збір всіх необхідних документів. Сьогодні з’явилося досить значну кількість компаній і організацій, які здатні надати вашій увазі вигідні умови співпраці в області оформлення приватизації. В даному випадку, надані послуги доведеться сплатити, тим не менш, ви будете впевненими, що приватизація буде проведена досить швидко.

Особливості приватизації будинку

  • Вам потрібно в обов’язковому порядку зібрати пакет документів на сам будинок. Тобто, ви надаєте план будови, дозвіл тощо. Також надається виписка з будинкової книги, яка визначає кількість прописаних громадян;
  • В обов’язковому порядку надається документ, який визначає ваше право володіння даним приміщенням. Без цього документа приватизація практично неможлива;
  • Також вам потрібно буде скласти спеціалізовану заяву, на підставі якого буде здійснено процес приватизації. Заява ви отримаєте за місцем оформлення документів. Там же зможете отримати зразки для складання;
  • Потрібно також надати згоду всіх громадян, які прописані в будинку, на здійснення приватизації. Без погоджень приватизація є неможливою.