Перфоровані лотки є одними з найнеобхідніших елементів при монтажі кабельної траси. Їх можна використовувати практично в будь-яких типах будівель – в житловому будинку, в офісі, на виробництві або в складах. При прокладанні одночасно декількох кабелів найефективніше вибрати лотки із замками – вони мають кришку, яка допомагає збільшити міцність і стійкість стінок.

Перфоровані лотки виглядають як цілісний металевий профіль. Їх можна розділити на дві великі групи: ЛМ (часткова бічна перфорація) і ЛПМ (повна перфорація).

Такі лотки мають значний плюс у порівнянні з суцільними – це невелика вага. Завдяки даній характеристиці з’являється можливість кріплення провідника всередині лотка і самого ж лотка до основних поверхонь, зберігаючи при цьому якісні показники всієї конструкції.

Установка кабельних мереж неможлива без лотків – вони дозволяють компактно розмістити дроти і запобігають механічні деформації. Крім того, даний спосіб монтажу дозволить продовжити термін експлуатації системи.

Перфорований лоток можна використовувати тільки в тому випадку, якщо не потрібно забезпечувати герметичність траси, а кабель всередині нього має напругу до 1 тис. Вольт. Ви можете додатково придбати інші елементи для збірки, щоб створити потрібну конфігурацію. З’єднання лотків між собою проводиться за допомогою кріпильних інструментів – болтів, заглушок і т. д.

При покупці перфорованих лотків зверніть увагу на розміщення і візерунок перфорації. Залежно від способу виконання отворів стійкість і міцність різних конструкцій може відрізнятися. Всі краї повинні бути добре оброблені, адже в іншому випадку ці недоліки можуть стати причиною пошкодження кабелю ще на етапі монтажу.

Якщо ваш кабель схильний перегріву, то перфорований лоток – кращий вибір. Найбільш актуально це для силових провідників, які через отвори можуть віддавати зайве тепло. У будь-якому випадку наявність перфорації НЕ буде мінусом. Такий лоток забезпечує не тільки терморегуляцію, але і надійний захист від пошкоджень, компактну укладання. При необхідності кабельні траси можна розширювати.

Перфорований лоток виготовляється з пластика, оцинкованої, нержавіючої або гальванічної сталі. Матеріал виконання варто вибирати залежно від сфери застосування, рівня кабельної навантаження і умов зовнішнього середовища.