Одне з улюблених місць відпочинку всіх членів родини – це, безумовно, альтанка. Тут на дивані і сон приємніше, в шезлонгу читається веселіше, та й чай на свіжому повітрі смачніше.

А якщо взяти до уваги ще й небувалу красу квітучих ліан, то тут можна проводити весь свій вільний час, вдихаючи свіже повітря і тонкий аромат троянд або запашного горошку.

В озелененні альтанки використовують ці та інші виткі рослини, вважаючи за краще їх за здатність обвиває і обплітають арки і гратчасті стіни гнучкими лазять і чіпляються пагонами. Ліани утворюють густу зелену масу, чудово підходять для вертикального озеленення альтанок, навісів і пергол.

Всього за кілька місяців рослини здатні оповити стіни, піднятися на дах, в результаті чого альтанка може повністю “потонути” в зелені. Озеленення альтанки квітучими рослинами забезпечує естетичну привабливість конструкції, а замовити дизайн и декор для домиков ви можете за посиланням.

Найчастіше в нашій смузі для декорування альтанки вибирають клематис. Це багаторічна рослина вимагає особливого догляду: на зиму їх необхідно утеплити, але зате збереглися старі і нові пагони порадують буйною зеленню і різнокольоровими квітами.

Актинідія коломікта – ще одне популярне рослина для вертикального озеленення, яке радує квітникарів високою зимостійкістю, не вимагає додаткового укриття. Єдиною умовою для інтенсивного росту декоративна рослина є рясний полив.

Рослина викидає ароматні білі квіти в кінці весни – початку літа, а потім відбувається дивна метаморфоза – листя актинідії змінюють забарвлення, вражаючи мальовничістю і строкатістю розмальовки.

Класика в озелененні альтанки – різні види винограду і плюща, які привертають увагу красою різьблених листочків.

Добре зарекомендували себе напіввічнозелені або вічнозелені види жимолості, тішить погляд приголомшливими білими, рожевими, кораловими або жовтогарячими квітками.

Заслуговує захоплення однорічна трав’яниста ліана іпомея блакитна. Це теплолюбна однорічна рослина за сприятливих умов здатне здивувати витонченістю і великою кількістю квітів.

Декоративне озеленення альтанки виробляють не тільки зовні, а й усередині, висаджуючи ампельні рослини в підвішених кашпо.

Незважаючи на свою традиційність, королевою залишається все-таки петунія, якої в даний час налічується рекордна кількість видів. У будь-якому випадку, озеленення альтанки – це справжнє мистецтво і велике задоволення.