На сьогоднішній день натуральний камінь є одним із найбільш затребуваних матеріалів для дорожнього покриття, оскільки має безліч значних переваг, у тому числі доступну ціну в порівнянні з деякими аналогами. Крім того, камінь набагато дешевший, ніж асфальт, а за своїми характеристиками кращий ніж штучна плитка або інші схожі матеріали. Тому якщо вам необхідно вибрати якісний та довговічний варіант для мощення, то рекомендується звернути увагу на натуральний камінь.

Камінь для мощення відрізняється широким асортиментом. Придбати його ви зможете у багатьох будівельних магазинах, а забарвлення та форма дозволять вам підібрати найбільш підходящий варіант з урахуванням декоративних побажань та особливостей ділянки. Займатися укладанням доріжки з каменю можна як самостійно, так і звернувшись за допомогою до досвідчених майстрів.

При виборі каменю для мощення необхідно враховувати такі нюанси:

  1. Товщина каменю. Чим товстішим буде матеріал, тим міцнішим і довговічнішим стане покриття. Від цього також залежатиме і вартість каменю, тому якщо ви знаєте, що місце піддаватиметься частим експлуатаційним навантаженням, краще уникнути економії.
  2. Властивості каменю. Рекомендується купувати камінь з однорідною та акуратною структурою. На камені і особливо його торцях не повинно бути тріщин, пошкоджень.
  3. Тип каменю – полігональний або галтований камінь. Останній варіант краще підходить для веранди, садової доріжки, тераси та інших місць, де є можливість ходіння босоніж. Такий камінь має оброблені кути та гладку поверхню, що знижує ймовірність травматизму.

Визначившись із цими моментами, не забудьте продумати технологію укладання. Вона визначить не тільки загальний зовнішній вигляд дорожнього покриття, але і його довговічність разом із зносостійкістю. Основа повинна бути міцною, а в деяких випадках може знадобитися дренаж, щоб відводити надлишки вологи. При ретельному виборі матеріалу каменю та правильному його укладанні дорожнє покриття з натурального каменю прослужить вам протягом багатьох років і радуватиме око своїм зовнішнім виглядом.