Струбцина або іншими словами зажим, являє собою обов’язковий інструмент кожного столяра. Прилад має найпростішу конструкцію, але при цьому дозволяє виконувати дуже відповідальні роботи. Існує багато різновидів струбцин, кожна з яких має конкретне призначення. Щоб у початківця майстра не було труднощів, розглянемо всі види струбцин, їх призначення та застосування, а також основні критерії вибору якісного інструменту.

Напевно у багатьох є такий кухонний інструмент, як ручна м’ясорубка. Так ось цей прилад кріпиться до столу за допомогою затиску, який і є струбциною. З цього тепер зрозуміло, що цей прилад служить для фіксації деталей у відповідному передвстановленому положенні. Застосовується струбцина переважно при проведенні столярних та слюсарних робіт, і є одним з обов’язкових інструментів покрівельників і будівельників.

Струбцину ще називають другими руками або помічником, що не дивно, адже це пристосування дає можливість майстру самостійно працювати з довгими балками, дошками та іншими будматеріалами. Основне завдання пристосування – тимчасове закріплення деталей у відповідному положенні. І з цією функцією інструмент справляється найкраще, адже крім надійності, варто виділити таку перевагу його застосування, як простота експлуатації. Великий вибір пропонує интернет-магазин струбцин ТрейД-Плюс, відвідати який можна за посиланням.

По пристрою струбцина є вертикальною підставою з нарізаною різьбою або без неї, яке зафіксовано на металевій рамі з відповідною частиною. Гвинтові деталь служить не тільки для фіксації, але ще і посилення або ослаблення тиску на фіксується предмет. Виготовляються прилади переважно з металу, але для конкретних цілей випускають також дерев’яні або пластикові варіанти.

Як вибрати струбцину при покупці

Струбцина досить простий пристрій і проблем з вибором не повинно виникнути. Головне перед покупкою перевірити її справність, щоб корпус не мав тріщин. Гвинтова частина повинна легко закручуватися і викручуватися. Подивитися наскільки щільно прилягають губки. Вони повинні бути рівними. Якщо в комплекті є гумові прокладки, то випробувати їх. Вони потрібні для того, щоб не залишати слідів на м’яких матеріалах під час кріплення. Пристрій також має бути легким і міцним.

Детальний опис пристрою струбцини

Інструмент характеризується простотою і надійністю, а при дбайливому ставленні до нього і правильному використанні, ймовірність поломки зводиться до нуля. За принципом роботи прилад схожий з функціонуванням лещат. Тільки на відміну від важких і великогабаритних пристроїв, струбцина має малу вагу, що робить її мобільного, і полегшену конструкцію для можливості експлуатації без зусиль. Конструктивними елементами такого приладу є:

  1. Рама – грає роль відповідного елемента, до якого кріпиться безпосередньо сама деталь. Рамна частина може мати різні види виконання: G-образну, С-образну і T-образну.
  2. Рухома частина – дозволяє підвищувати або знижувати відстань від робочої частини до рами
  3. Важіль або гвинт – служить для закріплення струбцини у відповідному положенні, і дає можливість регулювання сили стиснення. Важільні пристрої оснащені приводом для швидкої фіксації тому, чим менше зусиль докладається, тим виходить більш інтенсивне стиснення.
  4. Опорна п’ята – знаходиться на внутрішній стороні П-образної рами.

Для більш зручного переміщення різьбової шпильки використовується рукоятка (може бути представлена різних видів). На кінці рухомого гвинта розташована п’ята, яка впирається в прижимаемую заготовку, забезпечуючи її надійну фіксацію. Зусилля притиску залежить від фізичної сили, якою володіє людина.