Гідроізоляція являє собою комплекс будівельних робіт по захисту будівель, конструкцій, споруд та інших об’єктів від проникнення рідин, негативного впливу води, агресивних речовин. Гідроізоляція не тільки підвищує надійність і довговічність будівельних об’єктів, а й забезпечує їх нормальне обслуговування, продовжуючи експлуатаційні терміни.

Для здійснення гідроізоляції використовують такі гідроізоляційні матеріали, як в’яжучі на мінеральній основі, листові (геосинтетики), рулонні, гідроізоляційні матеріали, призначені для рідкого нанесення (покриття напилюваного коркового типу), сухі суміші з проникаючим впливом і матеріали на в’язкої глині.

Основні види

Гідроізоляція по технології нанесення матеріалів і принципу дії може бути наступних основних видів:

  • обмазувальна;
  • обклеювальна;
  • проникаюча.

Обмазочная техніка має на увазі використання різних бітум матеріалів, експлуатаційний період яких складає від трьох до семи років, так як з часом бітум втрачає еластичність і стає крихким. З метою збільшення терміну експлуатації матеріалів у обмазувальної гідроізоляції використовують гідроізоляційні мастики на бітумно-полімерної, бітумно-гумової і цементно-полімерної основи, які характеризуються гарну адгезію і підходять навіть для обробки жорстких поверхонь.

Обклеювальна техніка передбачає нанесення матеріалів рулонного типу на заздалегідь підготовлену основу. Гідроізоляція цього типу підходить для обробки, як горизонтальних, так і вертикальних поверхонь. Для наклеювання рулонних матеріалів один на одного і на основу використовують спеціальні гідроізоляційні мастики з водостійкими характеристиками.

Проникаюча гідроізоляційна техніка дозволяє бетону “дихати”, а також захищає об’єкти від впливу бензину, нафтопродуктів, води і масел. Глибина подібної обробки може досягати двадцяти-тридцяти сантиметрів. Основні переваги проникаючої обробки – можливість нанесення складів на новий і старий бетон, забезпечення захисту сталевої арматури і бетонної основи, легкість і швидкість нанесення. У складі матеріалів для проникаючої гідроізоляції обов’язково містяться цемент, активні хімічні добавки і кварцовий пісок з особливими грануляціями.

Обробка фундаменту

Гідроізоляція фундаменту вимагає наявності спеціальних знань і навичок, так як фундамент особливо схильний до прямому проникненню рідин і капілярної вогкості. Гідроізоляція фундаменту повинна проводитися за допомогою обмазувальної технології з використанням бітумно-полімерних і бітумних мастик, обмазок на асфальтовій основі, цементних розчинів, в складі яких присутні руберойд, глиняні екрани, пергамін і інші добавки.

Обробка бетону

Гідроізоляція бетону проводиться за допомогою матеріалів мастичного, листового, рулонного типу, а також спеціальних гідроізоляційних розчинів. Конкретний тип матеріалу для обробки залежить від сфери застосування бетонної основи. Так, матеріали порошкового типу підходять для профілактики проникнення підземних і ґрунтових вод, так як характеризуються підвищеними водовідштовхувальними властивостями.

Гідроізоляція бетону за допомогою еластичних покриттів, що складаються з двох компонентів, захищає оброблюваний матеріал не тільки від впливу вологи, але і від негативного корозійного впливу хлоридів, сульфатів солей. Проникаюча гідроізоляція бетону відмінно підходить для обробки швів, систем каналізації, підземних бетонних тунелів, колодязів.

Покрівельні роботи

Гідроізоляція покрівлі безпосередньо залежить від конфігурації і конструкції даху. Для скатних поверхонь підходять гідроізоляційні мембрани і плівки дифузійного типу, які запобігають проникненню вологи в теплоізоляцію, а також виводять накопичений водяну пару назовні. Гідроізоляція покрівлі, яка має плоскою поверхнею, здійснюється за допомогою складів на бітумної основі і полімерних мембран. Матеріали цього типу мають підвищену міцність і довговічність, здатні протистояти впливу УФ-променів і агресивних хімічних компонентів.

Обробка стін

Гідроізоляція стін дозволяє запобігти появі шкідливих суперечка і грибків, захищає будови від негативного впливу вологи. Гідроізоляція стін повинна проводитися за допомогою проникаючої технології або ж з використанням спеціальних мастик.