Кожен з нас щодня користується замками – вхідними і міжкімнатними. Відкриваємо і закриваємо, часом не замислюючись про їх значущість. І лише, коли трапляється неприємна ситуація, що вимагає аварійного відкриття замку, виникає безліч питань. Одне з яких – який замок купити, який механізм найнадійніший? Як розібратися у всьому різноманітті пристроїв?

Дверні замки з’явилися дуже давно. Вони удосконалювалися, механізми ставали більш складними. Більшість моделей – універсальні. Але у кожного виробника існують рекомендації по установці замка на певний тип дверей. Є моделі, призначені для вхідних дерев’яних дверей, металевих, протипожежних, міжкімнатних, гаражних. Не варто ними нехтувати. Конструктивні особливості розробляються під певний тип дверного полотна і означає такий замок буде справно працювати і захищати від злому.

За способом установки діляться на врізні і накладні. Накладні, як правило, купують в якості додаткового пристрою. Основні відмінності врізних замків – розміри, тип механізму секретності, наявність засувки, засувки, тяг, планки. Не можна забувати, що замок з клямкою управляє дверною ручкою, якщо вона у Вас нажимная. Виробники прагнуть виготовляти працездатні і зламостійкі вироби, впроваджуючи свої розробки і технології у виробництво. Багато пристроїв мають свої відмінні риси, які запатентовані виробником.

Важливою відмінністю дверних замків є клас стійкості до злому. Всього буває 4 класу взломостойкості. Клас визначаться в результаті спеціальних випробувань і зафіксованого часу, витраченого на розтин замку. Моделі 4 класу – найнадійніші, але і вартість їх значно вище.

За типом механізму секретності замки діляться на сувальдні і циліндрові. Циліндровий складається з корпусу і циліндра, який необхідно купувати додатково. І в разі потреби, його можна легко замінити. Корпус залишиться колишній. Сувальдниє і циліндрові пристрої відомих виробників мають захист від злому і розкриття, надійні і зручні у використанні. Існують двосистемні замки В одному корпусі два різних або однакових механізму секретності. Вибір того чи іншого типу замка багато в чому залежить від особистих переваг.

Якщо Ви не знаєте який вибрати замок, зверніться до фахівців. Співробітники фірм з розкриття та встановлення замків можуть підібрати підходящу модель виходячи з характеристик конкретної двері. Це дозволить Вам заощадити час. Адже вибір дверного замка – справа непроста і відповідальна. В першу чергу необхідно керуватися доцільністю і надійністю, а потім вже естетичної стороною питання. Сучасні виробники дверних замків готові запропонувати надійні зламостійкі пристрої, що мають привабливий зовнішній вигляд.