Що таке керамограніт? Ви знаєте, що це таке? Багато хто може подумати, що це якийсь матеріал для статуй і скульптур. Але насправді, це облицювальний матеріал, який поєднує в собі міцність, жорсткість і красу.

Насправді, граніту в ньому то і немає. Туди додають кварц та інші матеріали і замішують це все глині. Звідси ми має приставку від слова кераміка. Насправді, для свого часу було дуже інноваційним. Вперше його придумали в Італії майже сорок років тому. Тоді газети почали говорити про те, що деякі майстри навчилися робити матеріал, який взагалі не поглинає вологу. До того ж ще й не поступається кордон по твердості. Тож не дивно, що придумали його саме в Італії, так як італійці і керамічна плитка є практично синонімами. Вони то і вивели технологію створення керамограніта.

Як виробляють керамограніт?

Керамограніт на те і граніт, що він схожий з справжнім каменем, який з’являється на протязі довгого часу. Він робиться з декількох компонентів: біла глина, шпат, кварц і барвник на мінеральній основі. Далі це обробляється при високих температурах, до тисячі трьохсот градусів. До цього його пресують, щоб він став більш щільним. В результаті виходить щось, що дуже схоже на справжній граніт. Відмінно підійде для облицювання будь-яких поверхонь. Наприклад, він хороший для підлоги, так як він не трісне, навіть якщо ви вдарите його молотком. Причина, по якій він досить дорого коштує полягає в тому, що там потрібно дуже точне підрахування пропорцій. У домашніх умовах його практично неможливо зробити. По-перше, дуже складно правильно визначити пропорції і мало у кого є обладнання для запікання глини.

Характеристики керамограніта

Керамограніт відмінно протистоїть волозі. Його вологопоглинання практично нульове, що робить його відмінним матеріалом для облицювання фасаду, ванної кімнати або кухні. Так, вологостійкість у нього навіть краще, ніж у керамічної плитки. Другою перевагою його є те, що він добре переносить механічний вплив. Тому їх можна спокійно класти на підлогу без побоювань, що вона трісне. До того ж, вони не бояться стирання. На відміну від дерев’яних покриттів і лінолеуму, керамограніт зберігає свої властивості протягом декількох десятиліть.