Вивчаючи асортимент сантехніки у наших магазинах, досить складно зрозуміти: які матеріали найміцніші, а які краще ніколи не ставити у свою ванну кімнату. Саме про матеріали і буде йти наша розмова.

Розберемося в перевагах таких матеріалів:

  • сталь;
  • чавун;
  • кераміка;
  • акрил;
  • кварил.

Власне, найважливіше правильно підібрати ванну, адже це найдорожче і габаритне виріб в інтер’єрі, часто міняти яке буде накладно. Зазначимо вас, ніж акрилова ванна буде відрізнятися від кваріловие моделі і чому у них велика різниця в ціні. З огляду на, що раковини зараз в основному роблять з кераміки, підкажемо альтернативу цього матеріалу. Ви, в свою чергу, постарайтеся знайти розумного консультанта, який зорієнтує вас, чия сантехніка найнадійніша і якісна.

З якого матеріалу вибрати сантехніку?

Чим хороша сталева сантехніка? Вона легка і практична, а коштує однаково, як і акрилові моделі. Така ванна підійде людям, яким потрібна практична і недорога модель. В основному, такі ванни прямокутні, тому їх асортимент неширокий. Зате вони дуже легко чистяться на відміну від акрилових аналогів. Надійність конструкції залежить від товщини листа, тому вибирайте моделі з товщиною листа не менше 0,5 см., Тоді отримаєте міцне й довговічне виріб.

Наскільки практичні чавунні моделі? За всіма характеристиками крім ваги і ціни чавунні вироби перемагають. Вони і добре утримують тепло, і служать близько 20 і більше років. Невеликий мінус – з часом може жовтіти емаль, але якщо ви постійно чистите свою ванну або раковину, то ніяких проблем не буде.

Кераміка – фаворит у ванних кімнатах, адже сантехніка з неї виглядає дуже красиво, та й в догляді цей матеріал невибагливий. Коротко про плюси: кераміку легко почистити, вона міцна, довговічна. Вибираючи, кокой унітаз вибрати, все однозначно схиляються до кераміки. Та й кутова раковина з кераміки буде справжньою окрасою інтер’єру. Ціна на керамічні вироби більше, ніж на сталь, тому ванни в основному роблять з інших матеріалів.

Акрил і кварил: в чому різниця?

Для початку поговоримо про акрилі, адже вироби з нього зустрічаються набагато частіше і представлені в кожному магазині сантехніки. У чому полягають основні переваги акрилу? Він недорогий і навіть для виробництва ванни його потрібно небагато. Самі акрилові ванни кріпляться на спеціальний каркас, який і утримує виріб. Багато що в довговічності самої ванни залежить від виробника, його сумлінності.

Що можна віднести до недоліків акрилових ванн? Це пориста поверхня, за рахунок чого на ній можуть утворюватися забруднення. Також це швидка тепловіддача, за рахунок чого вода остигає швидше, ніж в чавунної моделі. Нарешті, це не зовсім зручна установка і ванни і каркаса.

Всі ці недосконалості усунені в кваріле. Цей матеріал запатентований. Він менш легкий, зате у нього низька тепловіддача, за рахунок чого вода при купанні довго буде залишатися гарячою. Велика перевага ще й у догляді за поверхнею, адже кварил практично не має пір. За рахунок цього він дуже легко чиститься. В общем-то, всі недоліки акрилу повністю усунені в кваріле. Єдиний мінус – ціна. Кваріловие сантехніка коштує в 2-3 рази дорожче акрилової, і це потрібно враховувати при виборі.