Незважаючи на вражаючу кількість різних видів міжкімнатних дверей, по суті, всі вони діляться на кілька видів. Найбільш поширені дерев’яні двері, а також двері з екошпону.

Цей матеріал складається з безлічі шарів, що містять як окремі різновиди деревини, так і різні синтетичні смоли. Часто його називають повноцінним аналогом кращих порід деревини; однак, це не зовсім вірно, і трохи пізніше буде пояснено, чому.

Властивості екошпону

Своїми характеристиками, а також дешевої в порівнянні з натуральним деревом ціною, екошпон завойовує все більше популярності серед матеріалу для міжкімнатних дверей. Він стійкий і до вологи, і до вогню, при цьому його зовнішній вигляд є не менш презентабельним, ніж деякі дубові або вільхові двері.

При акуратному використанні двері з екошпон прослужать не один десяток років, а його головною перевагою є те, що поверхня таких дверей здатна зберігати свою новизну навіть через значний час. Такими властивостями може похвалитися далеко не кожен матеріал, особливо з огляду на те, що за ціною екошпон в рази доступніше сосни або дуба, не кажучи вже про такі елітні породи деревини, як горіх або червоне дерево.

Проте, не дивлячись на всі свої сильні сторони, двері з екошпон все ще не здатні скласти повноцінну конкуренцію дерев’яним дверям. Крім достоїнств, екошпон також володіє і вельми вагомими недоліками:

1) Так як матеріал таких дверей дуже легкий, то це накладає певні правила на їх експлуатацію. Наприклад, вкрай не рекомендується плескати такими дверима, так як в цьому випадку вони просто зламаються. Екошпон має стійкість до води і вогню, але він дуже слабкий проти механічних пошкоджень, і це потрібно враховувати;

2) Це, мабуть, єдиний вид міжкімнатних дверей, який неможливо полагодити в разі пошкодження його полотна. Таким чином, подібні двері є певним аналогом одноразових предметів, до першого серйозного удару. Зрозуміло, що при дуже акуратному використанні, вони прослужать тривалий термін; проте не можна передбачити всі варіанти. Може бути досить одного «протягу» – і буде потрібна нова двері;

3) Двері з екошпон не мають практично ніяких шумоізоляційних властивостей. Через легкості екошпон не затримує звукові коливання і хвилі, що дозволяє мимоволі прослуховувати весь будинок, перебуваючи в одному приміщенні;

4) В основу екошпон, як згадувалося раніше, входять синтетичні смоли, які погіршують повітрообмін між різними кімнатами. Це не шкодить здоров’ю, але, в цілому, негативно позначається на мікрокліматі будинку.

Слід додати, що далеко не завжди є можливість встановлювати якісні дерев’яні двері, тому двері з екошпон цілком підходять в якості тимчасового, проміжного варіанту. З огляду на сучасні будівельні технології, цілком ймовірно, що з часом з’являться пластикові матеріали, які будуть здатні змагатися з будь-породою дерева, і при цьому вони будуть доступні для всіх. Однак на поточний момент найкращим матеріалом для міжкімнатних дверей, все ж, слід назвати саме дерево.