При виборі штор в першу чергу необхідно керуватися призначенням кімнати, її стилістикою і геометричними параметрами приміщення.

При цьому звертати увагу треба не тільки на естетичну складову, але і на функціональні характеристики. У всьому повинна бути оптимальність.

Якщо є можливість, то штори краще замовляти в індивідуальному порядку. В цьому випадку і їх дизайн і формат пошиття будуть відповідати оформлюється приміщенню. Які ж штори переважні в тій чи іншій кімнаті в квартирі або будинку?

1. Штори для кухні

Для оформлення вікон на кухні варто вибирати штори, за якими досить просто доглядати. Це можуть бути фіранки з органзи або тюль. Обрана колірна гамма при цьому повинна гармонійно вписуватися в навколишній ансамбль.

Краще якщо це будуть штори світлого відтінку, які здатні вільно пропускати світло. Так і на кухні буде затишніше і естетика не постраждає. Темний же матеріал навіває деяку похмурість, особливо коли кухня знаходиться не на сонячній стороні.

2. Штори для вітальні

Вітальня по праву вважається центральним місцем у квартирі, призначеному для сімейних і дружніх посиденьок. Крім того, саме в цій кімнаті приємно посидіти перед телевізором після насиченого трудового дня.

Якщо вітальня має скромні розміри, то за допомогою штор її можна візуально розширити і додати об’ємності. Стиль штор в даному випадку повинен бути лаконічним, без зайвих складок і драпіруванням. З дрібним малюнком або однотонного виконання.

Для просторих же віталень відмінним варіантом стануть штори з орнаментом або великим малюнком. Якщо вибір припав на однотонні полотна, то виберіть колір яскравіший. Виняток в даному випадку класичний стиль, для якого підійдуть приглушені тони.

3. Штори для спальні

У цій кімнаті особливу увагу необхідно приділити колірної складової, так як приміщення має у своєму розпорядженні до безтурботного відпочинку, заспокоєнню і розслабленню.

Оптимальний варіант – штори спокійних неяскравих кольорів з пастельним акцентом. А ось що стосується щільності штор, то тут варто орієнтуватися на освітленість в кімнаті.

Для спалень, розташованих на сонячній стороні, відмінно підійдуть щільні портьєри з оксамиту або іншої тканини, яка має приємні тактильні відчуття.

Якщо з освітленістю в кімнаті негусто, то віддавайте перевагу повітряним легким завісою довгою до самої підлоги. Шовк, органза і тюль прекрасно для цього підійдуть.

4. Штори для дитячої

У кімнаті дитини доведеться особливо постаратися. Так як вам необхідно буде створити атмосферу, яка буде мати у своєму розпорядженні не тільки до відпочинку, але і до навчання.

Поему від вирвіглазних строкатих забарвлень відмовтеся відразу. Дитина від такого декору буде дуже швидко втомлюватися. Але і сумній і манірною кімнату робити не варто. Знайдіть золоту середину – спокійна забарвлення з яскравими елементами.

Постарайтеся сильно не затінювати кімнату дитини. У ній повинна відчувати легкість і об’ємність. Відмовтеся від занадто щільних і важких штор, вони лише є додатковим збірником пилу.

Якщо при оформленні кожної кімнати ви врахуєте її особливості, то вам без праці вдасться створити в кожному приміщенні комфортну і затишну атмосферу.