Басейн в заміському будинку вже давно перестав бути предметом розкоші. Багато людей із середнім достатком цілком можуть дозволити собі його наявність на ділянці.

Зведення басейну справа суто індивідуальна. Все залежить від фінансових можливостей, особливостей ландшафту, складу ґрунту і особистісних переваг.

Від перерахованих вище параметрів залежить форма басейну, його розміри і власне сам тип. До супутніх робіт відноситься облаштування прилеглої території та встановлення спеціального обладнання для басейну.

Бетонні басейни

У будь-яких гідрогеологічних умовах є можливість зведення подібного басейну, але задоволення це досить дороге. Зате форма і розмір подібної споруди може бути абсолютно будь-який.

На його будівництво в середньому йде від 3 місяців до півроку (все залежить від складності проекту). Всі роботи включають 4 етапи: роботи з копання котловану, облаштування чаші, її оздоблення, монтаж необхідного обладнання.

Якщо ви хочете побудувати у себе на ділянці басейн незвичайної форми, то попередньо зважте всі за і проти. Так, така споруда естетично привабливо і оригінально, але вимагає високопрофесійного підходу до гідроізоляції.

Класичні прямокутні басейни в цьому плані менш вибагливі. Крім цього, класичні басейни простіше ремонтувати і за своєю собівартістю вони обходяться дешевше.

Що стосується глибини приватного басейну, то вона, як правило, становить близько 1,5 метрів. Це так би мовити, стандартний варіант подібних споруд. Але при бажанні можна зробити його і глибше.

Як показала практика, залізобетонні басейни є не найбільш надійними спорудами. З плином часу бетон піддається руйнуванню, облицювання відскакує, з’являються тріщини і басейн починає протікати.

Сучасною і високотехнологічною альтернативою бетону є басейни з композиту.

Композитні басейни

Якщо ви приймете рішення про монтаж композитного басейну, то поплавати в ньому ви зможете досить скоро, всього через тиждень. Так, ось такі швидкі терміни по його облаштуванню.

Вся справа в тому, що басейн з композиту являє собою готову цельноформованнимі чашу. Вона буде доставлена ​​до вас на ділянку і встановлена ​​в підготовлений заздалегідь котлован.

Далі залишиться підключити необхідну обладнання для басейну і оформити прилеглу зону. Так що все буде реалізовано швидко, з мінімальною кількістю будівельного сміття і набагато по більш привабливою ціною.

Що стосується експлуатаційного терміну використання такого басейну, то він досить великий – не менше 40 років. Переваги, як ми бачимо, на обличчя.