Сьогодні на ринку оздоблювальних матеріалів для стін житлових приміщень присутня величезна кількість різних декоративних покриттів, серед яких і декоративна штукатурка.

Поступово цей вид настінного декоративного покриття завойовує все більшу популярність, що можна пов’язати з кількома факторами:

  • По-перше, декоративна штукатурка – це довговічне настінне покриття.
  • По-друге, з її допомогою можна створити дійсно унікальний інтер’єр.

Крім того, в будь-який момент стіна, покрита декоративною штукатуркою, може бути перефарбована у відповідності з концепцією нового ремонту. Виділяють чотири основних види декоративної штукатурки.

Венеціанська штукатурка

Це один з найпопулярніших видів декоративної штукатурки. З її допомогою створюється класичний інтер’єр середньовічного палацового стилю. Вона застосовується не дуже часто, але, тим не менш, популярність її не падає.

Дрібнорельєфна штукатурка

За допомогою цієї штукатурки створюється настінне покриття, яке імітує структуру натурального каменю. Шар цієї декоративної штукатурки при нанесенні на стіну не перевищує 2 міліметрів, що дозволяє створити легкий і ненав’язливий інтер’єр. Такий варіант штукатурки на сьогоднішній день дуже популярний і часто застосовується при в тій чи іншій галузі.

Крупнорельєфна штукатурка

Це декоративне покриття наноситься на стіну досить товстим шаром, завдяки чому з’являється можливість імітувати найрізноманітніші поверхні і матеріали, наприклад, жатую папір або ж кору дерева.

Фасадна штукатурка

Як зрозуміло з назви, даний вид декоративної штукатурки використовується для обробки зовнішнього боку фасаду будівлі. Завдяки її використанню істотно підвищується рівень тепло- і гідроізоляції стін будівлі. Також фасадна штукатурка захищає стіни від грибків і різних видів цвілі. Фасадна штукатурка відрізняється особливою міцністю і довговічністю, тому покриті нею стіни не потребують ремонту протягом декількох десятиліть. А це, без сумніву, величезний плюс. Адже надійність споруди – найважливіший фактор.

Також варто відзначити, що декоративна штукатурка різниться за складом. Виділяють:

  • мінеральну,
  • акрилову,
  • вінілову,
  • силіконову
  • і силікатну декоративну штукатурку.