Осінь – саме час зайнятися утепленням свого будинку і забезпеченням максимально якісних і комфортабельних умов проживання. І вікна, як одне з найбільш «вразливих» місць, вимагають найбільш якісного підходу до їх теплоізоляції.

За оцінками експертів, які вивчають енергоефективність сучасного житла, в середньому до половини втрат в будинку відбуваються саме через неякісно теплоізольовані вікна, і це тепло оплачується з кишені власника житла. А останнім часом платити доводиться багатьом не тільки взимку за холод, але і влітку за спеку, яка проникаючи в будинок, змушує працювати кондиціонер на максимальних «оборотах» змушуючи тим самим лічильник електроенергії крутитися по максимуму.

Саме тому, влітку варто задуматися про те, щоб провести теплову модернізацію дерев’яних вікон, і якщо ви зацікавилися цим питанням, то вам буде корисно дізнатися про те, як виконується ремонт і теплоізоляція вікон за шведською технологією.

Шведська технологія або технологія утеплення EURO-STRIP отримала свою назву через те, що вперше була випробувана саме в Швеції, а сам утеплювач EURO-STRIP також був вперше виготовлений в Скандинавії. І якщо ви хочете дізнатися, як виконується утеплення старих вікон за цією технологією, то саме в цій статті ви зможете знайти відповіді на всі свої питання.

Отже, починається утеплення старих вікон з того, що віконні стулки знімаються з петель, і проводиться візуальна оцінка їх стану та ремонт. Зокрема, виконуються роботи по видаленню слідів гнилі, цвілі та інші сліди від вологи. Також виконується робота по відновленню геометрії віконних стулок, для цього можуть використовувати як звичайні сталеві куточки і стяжки, так і більш складні елементи кріплення, що гарантують те, що вікно буде «тримати» розміри. При необхідності майстрами проводиться заміна фурнітури вікна. У тому числі можуть змінюватися петлі, стяжки, запірні планки, замки.

Далі виконується саме утеплення EURO-STRIP для чого необхідно провести установку силіконового трубчастого ущільнювача в паз віконної стулки. Для цього спеціальним інструментом (фрезою) проробляється тонкий паз по всьому периметру віконної стулки. Далі, коли паз готовий і підготовлений, в нього «закочується», силіконовий термостійкий і зносостійкий ущільнювач. Шведський ущільнювач має назву euro-strip – звідси і назва цього виду утеплення і герметизації дерев’яних вікон. Як заявляє виробник – середній термін служби ущільнювача становить 15 років, але на практиці він служить ще більше, завдяки тому, що властивості матеріалу з часом практично не змінюються, він не всихає, не розтріскується і не втрачає пластичності.

Саме міжрамний ущільнювач EURO-STRIP запобігає надходженню холодного повітря взимку і гарячого літа, виключає потрапляння пилу всередину вікна і в будинок, покращує властивості вікна по звукоізоляції. Завершують роботи з утеплення дерев’яного вікна за шведською технологією роботи з герметизації стекол, для чого може використовуватися силіконовий герметик, виключаючи продування, брязкіт скла і в цілому підвищуючи теплоізоляцію вікна.