В Європі живими фітостінами нікого не здивуєш, а ось у нас вертикальне озеленення в квартирі викликає поки, щонайменше, здивування. Люди намагаються додати у свій інтер’єр побільше зелені, але однотипні горщики і вазони з квітами поступово навіюють нудьгу.

Сьогодні дизайнери пропонують віртуозні рішення для домашнього озеленення. Вертикальне озеленення квартири може ідеально вписатися в уже завершений ремонт.

Для цього потрібні спеціально спроектовані конструкції, виконані з пластика, які при бажанні можна обробити під метал або дерево. Рослини можуть бути будь-які, але вони повинні поєднуватися один з одним і мати схожі потреби в зволоженні і освітленні.

Конструкція з озелененням встановлюється біля стіни. Каркас з металу кріпиться прямо до неї.

Вертикальне озеленення створює неповторний інтер’єр і атмосферу в квартирі, виділяє центральну зону кімнати, ділить простір і створює легко змінюється “зелений килим”. Полив рослин можна здійснювати за допомогою вбудованої системи з таймером для визначення часу поливу. Не можна скупитися на енергозберігаючі лампи – рослинам потрібне світло.

Одне з найбільш корисних кімнатних рослин – хлорофітум. Досить шести таких екземплярів для очищення повітря в квартирі. Хамедорея, плющ звичайний і драцена поглинають формальдегід та інші отруйні речовини. Ці ж функції виконує і фікус.

Ще один генератор кисню – сансевієрія, в народі «зміїна шкіра», він також захищає повітря від токсинів. Аромат герані допомагає уникнути стресів, знімаючи нервову напругу. За допомогою всіх цих рослин поліпшується мікроклімат приміщення. У кімнаті створюється природна атмосфера, незалежна від погоди і пори року.