Вибір схеми вентиляційних систем з використанням кондиціонування залежить від архітектурних особливостей будівлі і розташування приміщень в самій будівлі, особливостей подальшої експлуатації, джерел тепловиділення, розташування і кількості людей, які одночасно будуть перебувати в приміщенні а так само від кліматичного району об’єкта і його розташування (сонячна або північна сторона). Як правило, в процесі проектування можливими є кілька конкуруючих варіантів благоустрою приміщення. Для прийняття правильного рішення необхідно зробити порівняльний аналіз, зіставляючи показники ефективності і суму коштів, необхідних для капітального будівництва, а також експлуатаційні витрати і вибрати найбільш прийнятний варіант.

Давайте розберемо на прикладі все вище сказане і застосуємо в житті. Як приклад в приміщенні значного об’єму будемо використовувати банкетний зал, для прийняття оптимального рішення зробимо аналіз приміщення і його цільове використання. Джерелом тепловиділення і викиду вуглекислого газу є N кількість осіб в приміщенні. Бажано провести 10-кратний повітрообмін повітря в годину з використанням нагрівача для підготовки повітря в зимовий період року і охолоджувача для охолодження повітря в приміщенні в літній період року, а також опрацювати і прорахувати можливість використання рекуперації тепла і порівняти кілька конкуруючих варіантів. Якщо вас цікавить проектування і монтаж систем кондиціонування і вентиляції, то радимо перейти за даним посиланням https://civilly.com.ua/uslugi/stroitelstvo-i-remont-kiev/proektirovanie-i-montazh-kondiczionirovaniya-i-ventilyaczii-kiev.html вже зараз.

Для прийняття оптимального рішення за підсумком порівняльного аналізу робимо висновки, що найоптимальнішим рішенням за мінімальними капітальними вкладеннями буде: зробити установку вентиляційного обладнання та окремо встановити спліт систему для охолодження повітря в приміщенні в літній період. Це найдешевша схема і вибирається при незначній рентабельності закладу. Відмінною особливістю є можливість окремого регулювання подачі і видалення повітря з приміщення.

 Системи кондиціонування повітря можуть встановлюватися для обслуговування не всіх приміщень будівлі, а тільки найбільш потрібних з них за призначенням. Відмінною особливістю використання центральних систем кондиціонування є можливість обробки припливного зовнішнього повітря до санітарних норм, і використання внутрішнього рециркуляційного повітря відповідно до особливостей зміни теплового режиму в приміщенні, що обслуговується.

Звичайно, така припливно-витяжна установка легко і повністю в повному обсязі впорається з поставленим завданням, але, на жаль, істотним недоліком установки такої системи, крім наявності місця, є висока вартість обладнання.

В даному випадки використовуємо спліт систему яка дозволить досягти необхідної температури, в той же час розуміючи негативні сторони такого вибору. Холодне морозне повітря дме в одному напрямку що частково створює незручність для відвідувачів.

Висновок: істотну роль під час вибору схеми вентиляційних систем з використанням кондиціонування відіграє сума капітальних вкладень виділених для реалізації проекту. А так само вибір залежить від архітектурних особливостей будівлі і розташування приміщень в самій будівлі, особливостей подальшої експлуатації, джерел тепловиділення, розташування робочих місць в приміщенні і від кліматичного району об’єкта. У процесі опрацювання проекту завжди є кілька конкуруючих варіантів благоустрою приміщення. Головне правильно провести порівняльний аналіз і вибрати найбільш прийнятний варіант.