Вітальня по праву вважається головною офіційною кімнатою в квартирі і будинку.

Адже, погодьтеся, що саме тут Ви приймаєте своїх гостей, тут Ви проводите сімейні зібрання і торжества. Саме тому в цій кімнаті необхідно створити теплу і розташовує атмосферу. Чому б не дати їй «полум’яне серце»? Іншими словами створити осередок тепла і затишку, тобто камін. Він може бути родзинкою і окрасою інтер’єру, а також функціональним елементом приміщення, зігрівати в холодні пори. Камін без сумнівів буде притягувати не тільки погляди, а й самих людей. Погодьтеся, що приємно розслабитися після важкого дня біля теплого каміна, де потріскують палаючі вугілля.

Однак установка справжнього кам’яного або цегляного каміна можлива лише в приватних будинках або котеджах, де конструкція будинку дозволяє зробити окремий димохід і додатковий фундамент під камін. До того ж необхідно враховувати розміри приміщення, воно повинно бути більш 20м2, а також стінки будівлі повинні бути виконані з міцного і жаростійкого цегли. Потім необхідно найняти фахівця, який професійно викладе камін, адже, насправді це не проста операція, яка вимагає певних знань і майстерності. В іншому випадку наслідки для домочадців можуть бути плачевними, аж до пожежі.

І все ж міським жителям, власникам квартир в багатоповерхових будинках, впадати у відчай не варто. Сучасний ринок аксесуарів і додаткового побутової техніки пропонує безлічі видів домашніх електричних камінів. Вони можуть виконувати не тільки функцію декоративного прикраси, але також обігрівати кімнату, причому не гірше справжніх.

Ці види камінів прості у використанні, не вимагають нічого, крім електрики, вони мають різноманітну форму. А це означає, що Ви можете підібрати цікавить Вас камін конкретно під стилістику своєї квартири. Він може бути виконаний виключно з металу або спеціально обробленого дерева, пластика, декоративного каменю, мармуру, граніту і багатьох інших матеріалів.

За рекомендаціями професійних декораторів, камін дуже добре виглядає в класичному стилі, готиці і модерні. У велике достаток каменю, мореною деревини, лакованого дерева, масивних меблів і домашній затишній обстановки додасться ще й камін. Він буде добре виглядати в сільському стилі кантрі або французького Провансу.

Перед каміном вдало розташується великий диван або два масивних крісла, або плетене крісло-качалка. Камінну поличку можна прикрасити колекцією статуеток, вазами або великими ретро-годинами. Стіну навколо каміна можна обробити дерев’яною вагонкою або штучним каменем.

В якому б будинку Ви не жили, в приватному або квартирі, камін буде прекрасним доповнюючим елементом інтер’єру. Він буде “серцем” житла, де улюблені домочадці будуть збиратися для довгих розмов під відблиски вогню і тріск палаючих полін.