Створення особливої ​​атмосфери на своїй ділянці за допомогою різних скульптур і фігурок з бетону йде корінням в далеке минуле. Причому такі прикраси носили не тільки декоративний характер, вони мали більш глибокий сенс.

Люди в минулі часи вважали, що подібні статуї здатні впливати на навколишнє оточення і можуть навіть змінити долю свого власника.

Вплив садових фігур на життя власників

Наприклад, якщо “поселити” на своїй ділянці сім’ю гномів, то можна привернути до себе удачу і хороший урожай. Фігури тварин будуть сприяти довголіттю і здоров’ю.

Статуї ж людських фігур – врятують від самотності. Тим же, хто не мислить свого життя без цікавих і насичених подій допоможе оточення себе казковими персонажами.

Варіантів стати володарем красивої фігуркою на своїй ділянці існує два – придбати готовий виріб, яких зараз чимало, або ж самостійно виготовити подібну композицію.

Переваги фігурок з декоративного бетону

Найчастіше садовий декор виконується з цементу, піску і води, так як така суміш досить пластична і з нею дуже зручно працювати навіть початківцям скульпторам.

Крім цього, бетонні скульптури здатні протистояти негативним атмосферних факторів. Таким чином можна не боятися за їх долю під відкритим небом.

Крім того, такі фігурки не потребують особливого догляду. Володарям подібного декору треба буде лише зрідка трохи реставрувати декоративне покриття.

Радує і той факт, що скульптури з декоративного бетону, навіть невеликі, мають досить істотний вага, що в якійсь мірі є гарантом того, що хтось зазіхне на ваш декор.

Способи створення садових фігур

Існують різні способи виготовлення садових скульптур. Ось основні з них:

1. Каркасна технологія. В даному випадку спочатку виготовляється дротова основа, на яку потім наносять розчин. Для більш товстих елементів використовується будівельна сітка або додаткові шари дроту.

Крім цього, в якості основи можуть бути використані непотрібні господарські предмети – відра, коробки та інші відповідні вироби з металу.

Вивчивши докладні технології по роботі з декоративним бетоном ви зможете прикрасити свій сад не тільки декоративними фігурками, але привнести в нього такі елементи, як фонтани, вазони, декоративні доріжки і т. п.

2. Формовочная технологія. Суть даного методу полягає в тому, що підготовлену заздалегідь форму заливається бетон. Форму можна купити, а можна використовувати і підручні матеріали у вигляді гумового м’ячика, ємності тощо

Після застигання бетону, готовий виріб виймають з форми і декорують її на свій розсуд.

3. Обкладочнимі технологія. При такому способі виготовлення фігурок розчином покривається каркас, виконаний з крихкого матеріалу, який згодом необхідно видалити.

Відмінність скульптур, виготовлених подібним способом, від перших двох способів полягає в тому, що вироби мають меншу вагу.

Кожен з описаних методів може використовуватися як самостійно, так і в тандемі з іншими. Все залежить від вашої задумки і бачення майбутньої композиції.