Не так давно на ринку будівельної індустрії нашої країни з’явилися нові оздоблювальні матеріали, так звані рідкі шпалери. Деякі фахівці вважають, що вони є різновидом декоративної штукатурки, хоча при їх нанесенні не використовується гіпс або цемент.

Тут основним схоплюють складом є для шпалер клей, розчинений у воді. А основу шпалер складають рослинні або текстильні волокна, з додаванням декоративних елементів.

Спосіб нанесення шпалер на поверхню те саме нанесення штукатурного розчину за допомогою будівельної кельми або шпателя, це як зручно майстрові. У складі не присутній ніяких шкідливих домішок, тому накладати його можна прямо руками. Потім склад наклеюється на грунтовану підготовлену поверхню і ретельно розгладжується.
Для того щоб захистити шпалери від появи цвілі, в них додаються спеціальні антибактеріальні речовини. Ось власне і все, що потрібно знати про склад і способі нанесення рідких шпалер.

Чому нові матеріали приходять на зміну традиційним шпалерам?

  • По-перше, вид наклеєних шпалер відповідає дорогим якісним матеріалам. Створена з їх допомогою поверхня не має стикувальних швів і служить хорошим ізолюючим засобом. Так, кам’яна стіна виглядає теплою і затишною в будь-якому приміщенні.
  • По-друге, з їх допомогою можна зобразити на стінах і стелях будь-які візерунки і малюнки, тому вони так улюблені у дизайнерів.
  • По-третє, так як основою шпалер служать волокна рослинних матеріалів, вони не уявляють для людини ніякої екологічної небезпеки. А навіть навпаки, дозволяють стінам «дихати» через себе.

Рідкі шпалери добре застосовувати в спальних приміщеннях, так як вони служать хорошою ізоляцією від шуму.

Догляд і підтримка зовнішнього вигляду

В принципі, рідкі шпалери дуже прості в обслуговуванні та ремонті. Якщо на якійсь ділянці поверхні буде виявлений дефект, його легко можна буде виправити. Для цього потрібно буде всього лише змочити потрібну поверхню і акуратно видалити її шпателем. А на її місце приклеїти новий шматок рідкого складу.

До речі, якщо залишки невикористаного матеріалу висушити на повітрі і зібрати потім його в пакет, то він стане в нагоді для подальшого використання. Деякі власники приміщень, для того щоб зберегти надовго наліплену поверхню, покривають її акриловим безбарвним лаком, що надає шпалерам вологовідштовхувальні здатності.