Не буде перебільшенням твердження, і багато людей погодяться, що спальня в квартирі або будинку є одним з найважливіших приміщень.

Пов’язано це з тим, що саме тут людина проводить більшу частину свого життя. Саме тут відбувається те, що неодмінно зв’язно зі здоров’ям, адже міцний сон – основа основ. Крім цього спальня є інтимним місцем у житті людини, тут здійснюється диво, коли зачиняються нове життя.

Одним словом, при облаштуванні спальні необхідно враховувати багато факторів, які знайдуть відображення і, в психологічному, і фізичному сенсі. Одним з найбільш традиційних, але при цьому вельми дієвих способів якісної обробки будь-якої спальні, є обробка стін шпалерами, а також і стелі. В даний час можна легко підібрати будь-які шпалери в спальню.

Для того щоб вміло підібрати шпалери для оформлення дизайну спальні, необхідно уявляти, що таке шпалери, і якими вони бувають. Крім малюнка, який може влаштовувати покупця, важливо розуміти, з чого шпалери виробляють, і чи можуть вони впливати на фізичне або психологічне здоров’я. Про це можна сьогодні дізнатися, якщо поцікавитися на профільних сайтах в Інтернеті або в інших джерелах.

В даний час виробляють шпалери шести основних видів. Традиційними з них вважаються шпалери повністю паперові. Вони відповідають всім екологічним нормам, проте в разі забруднення їх можна мити, і фарба з них може стиратися. Із сучасних видів шпалер потрібно відзначити шпалери вінілові і флізелінові. Вони зручні і їх можна мити, крім цього поверхню таких шпалер може бути рельєфною, що створює цікаву гру кольору і об’єму. Відрізняють ці види шпалер хороша міцність і довговічність.

До сучасних шпалер відносяться шпалери акрилові й склошпалери. Розуміючи і розбираючись, в чому полягає різниця тих чи інших шпалер, можна вирішити, які саме підібрати для своєї спальні.

Чимале значення, якщо не основне при виборі шпалер для спального приміщення, є підбір колірного рішення. Одне потрібно знати точно, що в спальні не повинні бути «кричущі» кольори. Найбільш придатними, на думку дизайнерів, є блакитний колір і зелений, а також і кремовий. Прийнятні і ті кольори і відтінки, колір яких, переважно темний.